Zaměstnanci McDonald’s cupují nové menu a prosí zákazníky: „Neobjednávejte si to!“

McDonald’s aktuálně nabízí Happy Meal pro dospělé. To jako vážně. A spustil tak gigantický zájem, že zaměstnanci prosí: „Neobjednávejte si to!“

Americkému gigantu rychlého občerstvení McDonald’s se opět podařilo přinést lidem hromadu nové radosti pomocí propagační kampaně. V Americe zlaté M v poslední době prodává takzvané „artist boxy“. Jsou nabité nejen jídlem, ale také módními sběratelskými figurkami – a jejich cílem je vytvořit pro dospělé hmatatelaný „zážitek Happy Meal“, přináší portál Merkur.de. Funguje to skvěle, nával je obrovský, všichni jsou spokojení. No, vlastně ne tak docela. Nový „dospělý“ Happy Meal nezasévá mezi zaměstnance radost, ale čiré zoufalství.

„Nové Happy Meals pro dospělé mě zabíjí,“ stěžuje si zaměstnanec McDonald’s na konkrétním fóru sociální sítě Reddit, kde více než 20 000 zaměstnanců pravidelně diskutuje o pracovních podmínkách.

Problém současné propagace

Každá jednotlivá krabička se skládá nejen z kýžené sběratelské figurky, ale také z nápoje, středně velkých hranolků a buď hamburgeru Big Mac, nebo balení deseti kuřecích nugetek. Všechno se připravují podstatně déle než součásti běžného Happy Meal. „Vždycky čekáme na nugety. A ještě déle na hranolky na krabičku,“ povzdechne si uživatel zničeně (digitálně):

„Jo, absolutní chaos,“ potvrzuje další uživatel Redditu a popisuje, jak byl několikrát šikanován „dospělými lidmi“ kvůli tomuto menu a dlouhým čekacím dobám. „Bylo peklo vidět na obrazovce objednávky 100 nuget.“ Skutečnost, že emoce ve spojení s restaurací rychlého občerstvení mají tendenci být vyšší, zažila i Velká Británie, kde nevinné rozhodnutí podávat Big Mac s kuřecím masem, přinesl šílenou bouři: zákazníci pociťovali čistou „nenávist“ a úplně se vyděsili.

Bleší trh kaktusových rostlin. Cože?

Poté, co se firma vytasila s duhovými hranolkami Rainbow Sticks se zdá, jako by McDonald’s opět udeřil zákazníkům na strunu – na úkor nervů zaměstnanců. The Artist Box je výsledkem spolupráce s ultra populární streetwearovou značkou Cactus Plant Flea Market (CPFM). Módní společnost přispívá do každého dospělého Happy Meal jednou z celkem čtyř sběratelských figurek, které představují známé figurky McDonald’s, jako je „Hamburglar“ v šíleném vzhledu CPFM.

McDonald’s však těží nejen z popularity módní značky, ale také z obrovského humbuku kolem sběratelských předmětů, díky němuž jsou zejména retro hračky již zhruba dva roky neuvěřitelně cenné. Mezitím vydělal desetitisíce eur za originální karty Pokémonů nebo videohry v originálním balení. A mnozí budou doufat, že podobný nárůst hodnoty za 30 let zaznamenají i sběratelské figurky Happy Meal v limitované edici.

Nespokojenost některých zákazníků

Happy Meal pro dospělé není příliš dospělý, jak se ozývá ze sociální sítě od několika zákazníků: „Není tam žádné pivo ani nic podobného“. „Je to doslova jen Big Mac ve speciální krabičce s hračkou,“ opráší kouzlo dospěláckého Happy Mealu další uživatel, „objednat si ho může každý.“ Další dotaz zazněl ohledně věku kupujících. „Může si i teenager objednat dospělácký Happy Meal?“ ptá se další nevinný uživatel na Redditu, napsal web Mashable.com.

Zdroje: merkur.de, mashable.com. Náhledová fotografie: Brett Jordan z Unsplash