Mexický prezident věří, že má důkaz o výskytu bájných skřítků. Lidé si myslí, že je blázen

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador nedávno zveřejnil fotografii, která podle něj potvrzuje existenci bájných bytostí. 69letý politik přirovnal výjev k legendárnímu skřítkovi, který je podle mytologie obvykle neviditelný. Jak informoval portál Unilad, mnoho lidí se do prezidenta kvůli tomuto příspěvku pustilo a tvrdilo, že ze sebe před celým světem udělal hlupáka.

Obrador svůj příspěvek, který obsahoval dvě fotografie, zveřejnil 25. února 2023. Na první z nich, kterou podle něj pořídil jeden z inženýrů při stavbě nové železnice, byla podivná postava sedící na stromě. Druhá zase ukazovala kamennou sochu nacházející se v mexickém archeologickém nalezišti zvaném Ek‘ Balam.

Mexický prezident obě fotografie vzájemně porovnal a prohlásil, že na nich je skutečné vyobrazení bájných bytostí zvaných Alux, prastarých elfů, kteří jsou údajně původními obyvateli naší planety a kteří jsou podle legendy starší než Slunce.

Podle mayské mytologie jsou tito elfové neviditelní a objevují se pouze tehdy, když chtějí s někým komunikovat nebo když chtějí člověka vyděsit. Často také provádějí lidem lumpárny a rošťárny, například kradou návštěvníkům majetek nebo ničí úrodu a zabíjejí dobytek.

zdroj: Unilad, Titulní obrázek: Pixabay.com/DomPixabay