Zbavte se mikroorganismů a infekce: Očista od parazitů a kandidy pomocí dostupných potravin

Paraziti jsou organismy, které se živí živinami hostitele a jeho organismus poškozují. Parazitů jsou stovky a nacházejí se v různých částech těla, nejčastěji ve střevech. Paraziti a jejich bílkoviny jsou vysoce alergenní. Vyvolávají záněty a zvyšují množství bílých krvinek, podílejících se na alergické reakci.

Kvasinkové mikroorganismy, které patří mezi Candida albicans, se vyskytují ve vzduchu, v půdě, ve vodě, v ovoci, ve zbytcích jídla. Candida je obvykle považována za normální součást střevní mikroflóry.

Candida auris – infekce u žen. Počítačová ilustrace ukazující vaginitidu způsobenou houbami Candida a detailní pohled na kvasinková a hyfágová stadia Candida auris. C. auris byl poprvé identifikován v roce 2009. Způsobuje závažné multirezistentní infekce. Fotka a popis od Getty Images

Nepřítel cukr

Podle autora knihy Zánět: Skrytý zabiják Davida Freje při konzumaci množství cukrů dochází k poruše rovnováhy střevní flóry. Kvasinky rostou na úkor střevních baktérií, pro naše tělo užitečných, protože jsou nuceny zpracovat velké množství cukrů. Toxické škodlivé látky pronikají do organismu, zachycují se v různých tkáních a poškozují buňky.

Co způsobují?

Paraziti v těle se projevují různými příznaky, nejčastěji se objevují deprese, bolest hlavy, bolest v krku, nadýmání, pálení v pochvě a výtoky, alergie a astma, průjem nebo zácpa, intolerance potravin, kožní vyrážky a bílé fleky, otoky kloubů.

Počítačová ilustrace nohy osoby postižené elefantiázou, známou také jako lymfatická filariáza, a detailní pohled na živé larvičky v krvi pacienta. Toto onemocnění je způsobeno parazitickými hlísticemi přenášenými v larvální formě (například infekcí vlasovcem mízním). Fotka a popis od Getty Images

Jak se do nás dostanou?

Uvádí se, že téměř 50 % lidí má ve střevech parazity, protože je můžeme získat vzduchem, který dýcháme, ve stravě nebo znečištěnou vodou, kterou vypijeme. Paraziti se mohou nacházet též v některých potravinách, například ve vepřovém mase, v mořských plodech.

Očista od parazitů a kandidy

Je vhodné provést přírodní očistu organismu od parazitů. Imunitní systém se snaží parazity zneškodnit, ale paraziti se mohou množit tak rychle, že je imunitní buňky nestačí likvidovat.

Paraziti dávají přednost cukru a všemu, co se mění na cukry. Nejvhodnější formou, jak se zbavit parazitů, je posílení imunity, půst a strava s vyloučením cukrů a sacharidů v obilovinách, pečivu, bramborách, těstovinách, sladkostech,

Účinně proti parazitům působí některé potraviny a byliny:

Kokosový olej

Kokosový ořech a olej. Fotka od Getty Images

Za studena lisovaný kokosový olej obsahuje mastné kyseliny se středním řetězcem, který se mění na energii, a posilují imunitní systém.

Česnek a cibule

Česnek a cibule působí proti parazitům svými aminokyselinami obsahujícími síru.

Kúra olej, česnek, cibule

Proti parazitům se doporučuje nasadit kúru sestávající ze 6 lžic kokosového oleje, jednoho stroužku česneku a jedné velké červené cibule denně.

Oregáno

Oregáno neboli dobromysl obecná, Foto od Gettyimages

Velmi účinné je oregáno (dobromysl obecná), zejména sušené, a esenciální olej. Tři kapky oregánového oleje dejte pod jazyk nebo rozpusťte ve vodě, přidejte citron a pijte 3krát denně.

Hřebíček

Stejně účinný je hřebíček, který může nahradit oregáno (15 kapek do vody, pít 3krát denně) a případně lze kombinovat s oregánovým olejem.

Proti parazitům působí též zázvor, pelyněk roční a černý ořech.

Kurkuma, aloe vera, ořešák, grep

Kurkuma. Fotka od Getty Images

Proti parazitům působí také kurkuma (1 lžička denně), aloe vera (90 m l denně), ořešák (v kapslích a tinktuře), grapefruitový extrakt (10 kapek do vody 2krát denně) a řemdihák zvaný kočičí dráp.

(Za)kysané nápoje

Vhodné jsou též fermentované nápoje, jako je kefír, kombucha, jablečný ocet (10 kapek do 10 minut převařené vody), miso nebo kefír z kokosu.

Zdroj: David Frej: Zánět: Skrytý zabiják – příčiny, léčba, prevence. Náhledová fotografie: Getty Images