Kabelka v zimním období by měla určitě obsahovat tyto věci, jako například láhev vody

Zima je krásné roční období plné stavění sněhuláku, lyžování a pečení cukroví. Provází ji ale také nepříjemnosti. Poradím vám, co mít při sobě, aby vás nevyvedla z míry žádná situace. 

Nezapomeňte na vodu 

Nejspíš jste teď trochu překvapení. Čekali byste vodu v kabelce spíše v létě. Ale v zimě je to stejně velká nutnost jako v létě. V zimních měsících je vzduch sušší a také se více potíme. Tím, že máme na sobě několik vrstev ztrácíme vodu povrchově, a proto je třeba ji neustále doplňovat. 

Krém na ruce je nutnost 

V zimě je obecně kůže hlavně na obličeji a na rukou více namáhána. Má tedy tendenci více se vysušovat a hlavně praskat. Proto byste s sebou vždy měli mít krém na ruce. Je to první pomoc při popraskaných rukou po celém dni venku. 

Jelení lůj/balzám na rty 

Se rty jako podobné jako s obličejem. Vysušují se a popraskané rty jsou nejen nevzhledné, ale mohou být také velmi bolestivé. Nejlepší je úplně obyčejný bílý jelení lůj bez žádných výtažků. Výtažky např. z maliny by mohly vaše rty v zimě zbytečně zatížit a nepřinést tak kýžený účinek. Pokud chcete mermomocí jelení lůj s výtažkem, doporučila bych spíše aloe vera nebo kokos. 

Rukavice, chrání naše ruce 

Rukavice. Často máme ve tendenci na ně ve spěchu ráno zapomenout. Proto je dobré mít je v kabelce, takže ráno na ně klidně zapomenout můžete, a přesto je budete mít. Nejlepší jsou tenké pletené rukavice. Nenoste na denní bázi zimní lyžařské. Ty patří na hory a při běžném používání vysušují. Zvláště, pokud máte ty goretexové. Na lyžování jsou skvělé, protože nepropustí dovnitř vodu a studený vzduch, zároveň ale nepropustí ani nic ven, takže kůže nemůže dýchat. 

zdroj: waterlogic.com, náhledový obrázek: Titulní obrázek: Pixabay.com/antbags