10 potravin, které byste měli jíst před pitím alkoholu – zabráníte tak nepříznivým účinkům

Všichni jsme slyšeli o jídlech a nápojích, které si máme dát, abychom zmírnili masivní bolesti hlavy, které nám jsou během ranní kocoviny dopřávány. Věděli jste však, že příprava na pití alkoholu může tyto účinky skutečně omezit? Stačí jen vybrat ty správné potraviny!

Máte zájem? Pak se podívejte na 10 nejlepších potravin, které konzumovat před pitím alkoholu:

1. Ovesné vločky

Poskytují velký zdroj vlákniny a bílkovin, zasytí a pomáhají zmírnit celkové alkoholické účinky. Studie dále prokázaly, že oves může chránit játra před poškozením způsobeným alkoholem.

2. Losos

Velký zdroj omega-3 mastných kyselin, který může pomoci potlačit zánět způsobený nadměrným pitím. Omega-3 také nabízí spoustu dalších léčivých výhod.

3. Bobule

Jsou bohaté na vodu, což vám pomůže zůstat hydratovaní během požívání alkoholu. Jsou také bohaté na antioxidanty, které pomáhají chránit vaše buňky před poškozením způsobeným alkoholem.

Bobule jako prevence. Fotka od  1195798 z Pixabay 

4. Chřest

Toto jídlo je dobře známé pro podporu zdraví jater, obsahuje mnoho vitamínů a minerálů.

5. Vejce

Jsou výborným zdrojem bílkovin, což Vám pomůže být zasycený delší dobu a tím předejít nevolnostem po alkoholu.

6. Banány

Vynikající zdroj draslíku. Banány mohou pomoci zabránit elektrolytové nerovnováze, kterou můžete dostat z pití alkoholu.

7. Avokádo

Stejně jako banány, avokádo má také vysoký obsah draslíku. Je také bohaté na mononenasycené tuky, které mohou pomoci zpomalit vstřebávání alkoholu.

8. Sladké brambory

Kromě draslíku jsou sladké brambory také vysokým poskytovatelem komplexních sacharidů, u kterých trvá déle, než se rozloží, čímž se sníží alkoholické účinky na vaše tělo.

9. Trail mix

Skvělá svačina, konkrétně kombinace müsli, sušeného ovoce, ořechů a někdy i čokolády, může zpomalit vyprazdňování žaludku a zmírnit účinky alkoholu.

10. Meloun

Bohatý na vodu, melouny vám mohou pomoci udržet si hydrataci při pití.

Zdroj: www.medicaldaily.com. Náhledová fotografie:  bridgesward z Pixabay