25 věcí, které by měl člověk zažít alespoň jednou za život

Je více než snadné dostat se do zaběhlého každodenního stereotypu, který nám nic vzrušujícího nepřináší. Zkuste tedy vystoupit ze své komfortní zóny a vyzkoušejte něco nového, co vám posune vaše zážitky na úplně novou úroveň! Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější, které by rozhodně neměly chybět ve vašem seznamu přání.

Zde jich je 25, které rozhodně musíte zažít

1. Žít někde daleko od vašeho rodného města

Život v neznámém prostředí mezi lidmi s odlišným názorem vám může pomoci stát se více nezávislý.

2. Pomozte cizincovi a nechtějte nic na oplátku

Pomoci někomu s těžkými taškami, slepcovi přes přechod, koupit bezdomovci jídlo. Možností je spousta. Uvidíte, že budete mít hned lepší pocit a hezčí den.

3. Naučte se, jak být sám

Vyvarujte se pocitu osamělosti na vlastní pěst tím, že se budete skutečně cítit pohodlně. 

4. Cestujte bez toho, aniž byste byli turisti

Vydejte se na výlet bez pocitu, že je třeba fotografovat každou maličkost a různé turistické atrakce. Zkuste místo toho být spíše cestovatel, který se snaží získat představu o tom, jak místní obyvatelé žijí.

5. Vydejte se na výlet bez jakýchkoliv plánů

Dobrodružství bez jakéhokoliv plánu bude opravdu hodně vzrušující ale i relaxační a tato výzva určitě stojí za to. 

6. Vyzkoušejte paragliding / parasailing / skydiving – cokoliv, kde letíte vzduchem

Pocit beztížnosti, kterou dostanete, je radost, kterou nenahradí nic jiného v životě. 

7. Naučte se, jak se dostat na holé minimum

Pokud jste závislí na rodině a neznáte život v chudobě, stojí za to zkusit si žít pouze „na vlastní pěst“. Naučíte se více si vážit toho, co vyděláte.

8. Vyzkoušejte si práci s lidmi

Pokud jste nikdy neměli těžkou práci jako číšník, kurýr nebo školník, je dobré si to vyzkoušet. Více se seznámíte s trpělivostí, pokorou a spolehlivostí.

9. Zkuste proslov na veřejnosti

Veřejné mluvení je důsledně řazeno mezi top obavy lidí, ale rozvoj dovedností může posunout kariéru a zvýšit důvěru. 

10. Zúčastněte se maratonu

Atletické události, jako jsou maratony a dlouhé cyklistické závody, jsou v podstatě „dobrovolným utrpením“, které vás může naučit, že s dostatečným odhodláním zvládnete věci, o kterých jste si ani nemysleli, že dokážete.

11. Vyzkoušejte potápění

Opravdu! Je to jako zkoumání zcela nového světa.

12. Naučte se tančit

Většina lidí je v rozpacích z toho, když musejí tančit na akcích bez pomoci nějakého alkoholu. Zkuste se naučit nějaký druh tance místo toho, abyste ze sebe na každé svatbě udělali blázna!

13. Pokuste se o nějakou vedoucí pozici

Nemusíte nutně ukončit svou denní práci a zahájit senátorskou kampaň, ale můžete usilovat alespoň o to, aby se z vás stal například vedoucí firemního softballového týmu. Za pokud nic nedáte.

14. Naučte se ocenit selhání

Život je plný porážek a neúspěchů. Můžete se rozhodnout, zda kvůli tomu budete trpět, nebo se můžete naučit ocenit příležitosti ke každému selhání. To vám pomůže více poznat sebe – co vás motivuje, co jste udělali špatně, co vás činí šťastnými a tak dále.

15. Buďte u narození dítěte

Když vidíte narození jiné lidské bytosti, zejména vašeho vlastního dítěte, je to něco, na co opravdu nikdy nezapomenete. 

16. Vytvořte vazbu se zvířetem

Každý, kdo má domácího mazlíčka, vám může říci, že bezpodmínečná láska, kterou obdržíte od zvířete, o které pečujete, je silná a zvyšuje vaše celkové štěstí. Není na čase si pořídít domácího mazlíčka a přesvědčit se o tom na vlastní kůži?

17. Jízda na slonovi

Slon je vskutku neuvěřitelné zvíře. A co teprve být na jeho hřbetu? Tento zážitek je jednoznačně jeden z těch, který musíte zažít!

18. Jeďte co nejrychleji po prázdné silnici

Samozřejmě nejezděte bezohledně. Ale pokud jste dostatečně dobrý řidič a máte šanci jet po dálnici bez omezení rychlosti, jděte na to. Na adrenalin který vám bude proudit tělem jen tak nezapomenete.

19. Staňte se dobrý v nějakém sportu

Udělejte z vašeho oblíbeného sportu celoživotní koníček. Uvidíte, že se váš život stane zdravějším a zábavnějším.

20. Vezměte si volno z práce

Přinejmenším jednou odstupte od svého profesního života, abyste se mohli věnovat vášni nebo cestování. Můžete si ale také vzít dovolenou, kterou už tak dlouho odkládáte, a zmizet někam mimo civilizaci. No, nezní to skvěle?

21. Meditujte v lese

Masivní a starobylé stromy vám dávají šanci přemýšlet v nedotčené přírodě. Je to duchovní a očistná zkušenost která vás zaručeně uklidní a zrelaxuje.

22. „Prolétněte“ horou na lyžích nebo snowboardu

Vstup do stavu extrémního zaměření které je potřeba když jedete vysokou rychlostí po zasněžené cestě, může být euforickým zážitkem. 

23. Tábor v poušti stovky kilometrů od civilizace

Zažijte pocit bez lidí a měst. Oceníte krásu přírody a vše vám hned bude připadat snazší. 

24. Zahrajte si na jevišti

Bez ohledu na to, jak jste herecky plachý, stačí se jednou dostat na jeviště. Pokud nevíte, jak zpívat, tančit nebo jednat, udělejte si to po svém. Zaručujeme, že se pak budete cítit jako zcela nová osoba!

25. Plavat v „Devil’s Pool“ nad Victoria Falls v Zambii

A pokud jste velkým odvážlivcem, můžete se v určitém období roku brodit v pomalu se pohybujícím bazénu, který se tvoří na rtu největšího vodopádu světa.

Zdroj: elitedaily.com, Náhledový obrázek:  Errin Casano ze Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.