Způsoby jak používat produkty, jejichž trvanlivost skončila, místo toho, abyste je vyhodili

Existují produkty, které můžete dobře využít i po uplynutí jejich doby použitelnosti. Od péče o pleť, čištění peněženek až po leštění šperků.

Avokádo

Fotografie od uživatele Thought Catalog ze služby Pexels

Přezrálé avokádo můžete použít na vlasy pro jejich zvlhčení. Dužinu rozmačkejte a naneste na suché vlasy. Nechte působit šest hodin. Potom vlasy opláchněte a umyjte šamponem a kondicionérem, které obvykle používáte. Vaše vlasy budou lesklé a hebké.

Maska na obličej

Pleťové masky není dobré používat na obličej, jakmile skončí jejich trvanlivost. Ale můžete je použít na suché a popraskané nohy nebo ruce.

Zvlhčovač a čistící mléko

Pokud máte doma starý zvlhčovač nebo čistící mléko, můžete je použít k čištění kabelek a peněženek. Stačí nanést zvlhčovač nebo mléko na papírovou utěrku a začít leštit.

Zubní pasta

Fotografie od uživatele George Becker ze služby PexelsZubní pasta obsahuje mimo jiné abraziva, pěnidla a má bělící účinky. Proto ji můžete použít k čištění skvrn na koberci, fleků na oblečení i k obnovení lesku zašlých šperků.

Řecký jogurt

Prošlý řecký jogurt můžete použít jako masku na obličej. Stačí smíchat jogurt s medem, nanést na obličej a nechat 15 minut působit. Poté ho jednoduše smyjte teplou vodou.

Arašídové máslo

Arašídové máslo můžete použít místo krému na holení nohou. Je to skvělá alternativa, protože arašídové máslo je bohaté na oleje, a díky tomu bude vaše pokožka hladká a jemná.

Zdroj: brightside.me, Náhledový obrázek: RitaE z Pixabay.com