Velikonoční relax: Vytvořte si překrásné jarní dekorace

Konečně jaro! Příroda se probouzí. Cítíte vlnu naděje. Dopřejte i vašemu domovu, aby do něj jaro vstoupilo s plnou krásou. Tyto jarní dekorace si vytvoříte ze snadno dostupných surovin. Zkrášlí vám byt a vykouzlí úsměv na tváři!

Jarní věnec na vchodové dveře

K vytvoření jarního věnce budete potřebovat kousek pevného drátu, který stočíte do tvaru kruhu. Konce drátu stočte k sobě pomocí kleští. Z venkovní procházky si doneste několik vrbových větví a zbavte je listí. Poté větvičky omotávejte a proplétejte okolo hlavního drátu. Pravidelně je fixujte pomocí tenkého vázacího drátu. Postačí vám drátek o tloušťce 0,65 mm. Tenké větvičky ještě omotejte okolo míst, kde jste použili vázací drát.

Tavnou pistolí nebo vázacím drátkem upevněte k věnci dřevěné květinové ozdoby a mašli. Na hotovou dekoraci můžete namotat světelný řetěz a radovat se z jeho krásy i ve večerních hodinách.

Jarní věnec z větviček. 
Fotka od Monika Schröder z Pixabay.
Jarní věnec z větviček.
Fotka od Monika Schröder z Pixabay.

Jarní kytička

Při jarní procházce venku vás to táhne k tomu si donést kousek radosti také domů? Nachystejte se na příchod krásy! Nejprve si pomocí zahradních nůžek vyhlédněte slabé větvičky stromů a zastřihněte je do stejné délky. Zavařovací sklenici pomalujte z venkovní strany temperovými nebo akrylovými barvami a nechte vyschnout. Následně si pomocí tavné pistole připevňujte jednotlivé větvičky ke sklenici. Celek ještě okrášlete jutovým provázkem, kterým větvičky svážete.

A vše je připraveno pro jarní květiny. Co si z venku přinesete? Výhonky kočiček? Fialky? Nebo třeba zlatý déšť?

Jarní květiny vždy potěší. Fotka od Margarita Kochneva z Pixabay.
Jarní květiny vždy potěší. Fotka od Margarita Kochneva z Pixabay.

Hurá do malování

Jaro si můžete domů přivolat také pomocí kreativity a vlastních nápadů. Přiznejte se, jak dlouho už jste nemalovali? Je čas s tím něco udělat. Popadněte štětec a barvy a dejte se do tvoření jara. Kam si své dílo vystavíte?

Namalujte si jaro. 
Fotka od StockSnap z Pixabay.
Namalujte si jaro.
Fotka od StockSnap z Pixabay.

Přejeme vám krásné jaro!

Zdroj: Redakce. Náhledový obrázek: Gettyimages