6 bizarních triků, jak urychlit hubnutí: spalujte tuk netradičním způsobem!

Zak Waqar-Uddin, praktický lékař britské Národní zdravotní služby, uvedl, že neexistuje okamžité řešení, jak zhubnout, ale souhlasí s tím, že některé bizarní techniky mohou skutečně pomoci.

Pro dailymail.co.uk řekl: „I když některé metody mohou být bizarní, jejich účinek je prokazatelný.“

Studená sprcha

Ledová voda může podpořit metabolismus aktivací tzv. hnědého tuku v těle. Podle odbornice na hubnutí Kim Pearsonové z Harley Street je hnědý tuk prospěšnější než bílý tuk, který se nachází hlavně v oblasti středu těla, podbradku a hýždí.

Pokud vystavíte tělo teplotám pod 16 stupňů Celsia, hnědý tuk, který se nachází v oblasti lopatek, páteře a ledvin, se snaží udržet tělo v teple. Toho dosahuje spalováním přebytečných kalorií uložených v těle, obvykle ve formě bílého tuku. Vědci se domnívají, že terapie chladem může být jedním ze způsobů, jak se vypořádat s prudce rostoucím výskytem obezity a cukrovky 2. typu.

Pearson dodává, že „snížení tělesné teploty může zvýšit metabolismus, protože tělo spotřebuje více energie na zvýšení teploty“.

Sezení u stolu při jídle

Mnohem větší vliv na hubnutí má klidné stolování. Podle odborníků je to proto, že se soustředíte spíše na jídlo než na televizi nebo čtení knihy. Pokud sedíte u stolu, rychle poznáte, kdy jste plní. Rozptýlení při jídle vede k neuvědomování si množství jídla. Roztržití lidé navíc jedí o 10 procent více než ti, kteří jsou při jídle klidní.

Pearsonová uvedla: „Pokud si na jídlo uděláte čas pomaleji a nenecháte se rozptylovat jinými přístroji, pomůže vám to rozpoznat, kdy jste plní, a zabráníte přejídání.“

Výsledky jednoho výzkumu také ukázaly, že roztěkaní jedlíci snědli při dalším jídle o 25 % více.

Zapište si svůj jídelníček

Nejlepší přehled o jídle získáte, když si budete zapisovat vše, co si dáváte na talíř. Takto to uvidíte černé na bílém, což vám pomůže zbavit se špatných návyků. Fitness trenérka Chelsea Labadini doporučuje sledovat kalorie pomocí různých aplikací.

„Tak zjistíte, kolik kalorií skutečně sníte a vypijete. Budete v šoku, jak se vám kalorie během dne sčítají, a uvědomíte si, odkud pocházejí.“

Odborníci jsou však opatrní. Říká se, že sledování těchto statistik může vést k poruchám příjmu potravy. Na druhou stranu vám může pomoci vedení týdenního deníku, který vás upozorní na věci, které vás od vysněné postavy vzdalují. Nejlepší je však poradit se s odborníkem a s jeho pomocí si jídlo zaznamenat.

Spěte s maskou na očích

Kvalitní spánek je velmi důležitý proces. Nejenže udržuje energii na celý den, ale také potlačuje chuť k jídlu a reguluje hormony leptin a ghrelin, které řídí hlad a chuť k jídlu. Odborník na výživu David Wiener doporučuje dodržovat spánkový režim, zejména na podzim a v zimě, kdy jsou dny kratší.

„Vaše tělesné hodiny by se měly přizpůsobit kratším dnům. Udržujte je tím, že budete jíst a spát současně.“

Samozřejmě je důležité odpočívat ve tmě. Kromě vypnutí televize a dalších zdrojů světla je podle odborníků dobré nosit masku. Tým z Northwestern University v Illinois zjistil, že lidé, kteří spali při velkém množství světla, měli o více než 50 % vyšší pravděpodobnost, že budou obézní. Vědci předpokládají, že spánek se světlem může zmást hormony, a tehdy mají lidé větší chuť na jídlo.

Změna barvy talířů

Zní to bláznivě, ale i barva talířů ovlivňuje množství jídla, které sníte! Zkuste například používat červený talíř, který odpuzuje chutě a zabraňuje přejídání. Profesor Charles Spence, experimentální psycholog z Oxfordské univerzity, ve své knize Gastrophysics z roku 2018 uvádí, že barva talíře nutí mozek jíst menší porce.

„Svačinu si vychutnáte v menším množství, pokud je na červeném talíři, protože tato barva vyvolává signál nebezpečí nebo vyhýbání se. Červená barva je jakýmsi primitivním signálem nebezpečí, ale také dává jídlu menší kontrast, což ho činí méně žádoucím, takže ho sníte méně,“ říká profesor.

Vynechejte dietní nápoje

Při shazování kil má mnoho lidí tendenci dávat přednost dietním nápojům. Myslí si, že díky tomu přijmou méně kalorií, což je pravda, ale má to háček. Vědci z University of Southern California zjistili, že alternativní cukr nedokáže spustit buňky ve střevech, které informují mozek o konzumaci cukru a kalorií, takže tělo stále touží po cukru. Odborníci varují, že sladidla používaná v dietních nápojích mohou změnit způsob, jakým vaše tělo reaguje na různé potraviny. Pearson dodal, že dietní nápoje by měly být považovány pouze za pochoutku, přestože jsou lepší než slazené nápoje.

zdroj: Dailymail.com, Vysetrenie.sk, Titulní fotografie: Pixabay.com/Joa70