Chcete začít od nového roku s autoškolu? Dodržujte tyto rady

Autoškola – strašák mnoha lidí. Naučit se řídit je ale v dnešní době už téměř nutností. Jak to tedy zvládnout v klidu a s přehledem, vám poradíme v dnešním článku. 

Knížka je základ 

Když jsem se přihlásila do autoškoly, první věc, co jsem si pořídila, byla kniha s aktualizovanými pravidly a předpisy. Může se to zdát jako zbytečnost, protože v dnešní době je vše na internetu, ale pro mě je papírová verze, kterou mám okamžitě po ruce a můžu si v ní podtrhávat a zvýrazňovat mnohem praktičtější. 

Pořádné boty jako základ

Ať už děláte jízdy v létě nebo v zimě, dejte si pozor na obuv. Zvolte takovou, ve které se vám bude pohodlně šlapat na pedály. Sněhule ani žabky tedy nejsou ideální volbou. Za mě jsou nejlepší určitě tenisky. Nebude vám po spojce ujíždět noha a zároveň neumrznete. 

Samostudium 

Připravte se na to, že hodiny teorie jsou lidově řečeno pěkná „nalejvárna“. Já sama jsem měla po první teorii hlavu jak pátrací balón. Při těchto hodinách vám bude vtloukáno do hlavy hodně vědomostí za poměrně krátký čas. Proto nespoléhejte na to, že se naučíte vše na první dobrou. Proto je důležité studovat pilně doma a nic nepodcenit. 

Určitě si ale během hodin teorií dělejte poznámky. Výklad napsaný vlastními slovy je častokrát mnohem užitečnější než cokoliv z dostupných zdrojů. 

Nepodceňujte přípravu na zkoušky 

Ať už autoškolu berete smrtelně vážně nebo máte vše na háku, alespoň před závěrečnými jízdami se pořádně připravte. Komisař se může zeptat velmi konkrétně na něco, co by vás ani ve snu nenapadlo. 

Nepodceňte ani úpravu zevnějšku. Není potřeba se na zkoušky dostavit v naškrobeném límečku, ale přinejmenším čisté džíny a nevytahané triko by bylo přece jen vhodné. 

Zbytečně se nenervujte 

Závěrečná rada nad zlato – zbytečně se nestresujte, není důvod. V autoškole jste od toho, abyste se naučili řídit a věřte, že žádný učený z nebe nespadl. Pokud by se vám tedy při prvním pokusu náhodou nezadařilo, při dalším už budete alespoň vědět do čeho jdete!

Zdroj: Natalie Heikenwälder, SCHRÖTER, Zdeněk. Autoškola? Pohodlně!: 2019/2020. Náhledová fotografie:  Jaromír Kavan z Unsplash