Berete si mobilní telefon s sebou na toaletu? Lékař varuje, že riskujete tyto trvalé zdravotní následky

Může se zdát, že je to zdánlivě neškodný zvyk, když se při sezení na toaletě bezmyšlenkovitě díváte na video, kontrolujete e-maily nebo prohlížíte sociální sítě. Lékař Saurabh Seithi však ve videu na serveru TikTok prosí veřejnost, aby s tímto zlozvykem přestala, nebo alespoň přizpůsobila používání telefonu návštěvě toalety.

Může to totiž mít vážné následky, zejména pokud se mobilu věnujete při vykonávání důležité potřeby. Podle odborníka na zdraví může tento zvyk vést k dlouhému sezení na toaletě, což může způsobit napětí a tlak na konečník. To následně může vést ke vzniku problémů, jako jsou hemoroidy, anální trhliny a dokonce i výhřez konečníku.

@doctorsethimd Here is why you should stop using phone on the toilet #guthealth #guttok #healthtips #hemorrhoids #analfissuretok #constipation #phone #healthtok ♬ original sound – Dr Sethi Gastroenterologist

Sethi ve videu říká, že to nejsou jediná rizika, která plynou z používání telefonu na toaletě. Kromě toho se vaše zařízení může stát živnou půdou pro bakterie. „Průměrný chytrý telefon je špinavější než prkénko na veřejném záchodě, takže se snažte vyhnout jeho používání, když sedíte na toaletě.“ Pokud je vaše závislost na telefonu tak silná, že ho nemůžete pustit z ruky, vezměte si s sebou alespoň dezinfekční prostředek, kterým ho po skončení práce vyčistíte.

zdroj: Topky.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/azmeyart-design