Kolik vody během cvičení vypít, aby byl pohyb pro tělo efektivní?

Během cvičení nezapomínejte na pitný režim.

Patříte mezi ty, kdo si během cvičení nedají ani doušek vody? Chyba. Projděte si náš článek a zjistíte, jaké je ideální množství, které byste měli vypít. Cvičení tak zefektivníte.

Pití je základ

Při každém pohybu je dobré dbát na pitný režim. Rozhodně se vám vyplatí mít vždy po ruce lahev s pramenitou vodou. Možná jste to někdy zažili i vy – když si během pohybu nedopřejete alespoň trochu osvěžujícího nápoje, trpíte závratěmi, svalovými křečemi nebo naprostým vyčerpáním. Tento stav není pro vaše tělo nijak přínosný.

Fotka od congerdesign z Pixabay.

Doušek po doušku

Když už si budete hlídat dostatek vody, nezapomeňte, že pít se při cvičení doporučuje po malých trochách. Lépe si udělat více přestávek a svlažit rty douškem vody, než se jednorázově napít velkého množství. Celou sklenici vody byste měli vypít nejpozději 15 minut před cvičením. Poté už jen doušky.

Fotka od Steve Buissinne z Pixabay.

Ideál? Existuje

Kolik tedy vypít během hodinového cvičení? Doporučované množství se pohybuje okolo půl litru. Dle expertů z Home Wellness dosáhnete nejlepšího výsledku, když budete pít dříve, než začnete pociťovat žízeň.

Díky správnému množství nápoje bude vaše cvičení mnohem efektivnější.

Zdroj: Vogue.es. Náhledový obrázek: Irina L z Pixabay.