Mrazivá proroctví filozofky a věštkyně Heleny Blavatské z 19. století. Například, že se časem vyvine nová lidská rasa, pro niž bude typický stejný vzhled

Helena Petrovna Blavatská se narodila v Jekatěrinoslavi 30.července 1831 do rodiny plukovníka carské armády Petra von Hahna.

Na Helenu měla velký vliv její babička, která se zabývala přírodovědným a archeologickým výzkumem. Helena Blavatská vůbec nezapadala do kontur mladé dámy ruské společnosti 19. století. A už vůbec nebyla žádnou ezoterickou ženou žijící mimo realitu. Byla to na svou dobu velmi vzdělaná a nezávislá žena se zájmem o filozofii, přírodní vědy a nejstarší nauky o původu lidstva a jeho vývoji. Čím byla starší, tím více se u ní projevovaly různé parapsychologické schopnosti, měla různé vize, ovládala telekinezi a prohlašovala, že dokáže mluvit s neviditelnými silami v přírodě.

Během svého života napsala několik knih a článků o okultismu, náboženství a filozofii. Známá je především pro svou knihu “Tajná učení” (The Secret Doctrine), která obsahuje mnoho okultních a filozofických myšlenek.

 Mimo jiné strávila tři roky v Tibetu, kde potkala svého duchovního učitele, pod jehož vedením zůstala až do své smrti. Zemřela v Londýně uprostřed práce na významné knize Tajná nauka, kterou na základě poznámek dokončili Heleniny přátelé a učedníci. Vyšla pak ve dvou dílech nazvaných Kosmogeneze a Antropogeneze a přinesla pohled na původ a vývoj univerza a člověka.

Byla to ona, kdo jako první popsal strukturu vesmíru a nazval ji nepoznatelnou pulsující esencí. Na tuto teorii navázal později geniální fyzik Stephen Hawking se svým objevem o tom, jak se vesmír neustále smršťuje a rozpíná. Psala také o ultrazvuku, DNA, fotonech a mnoha dalších věcech.

Ve své knize Tajná nauka předpověděla, že člověk se v průběhu staletí stane vyšším, ale méně hmotným. Že se časem vyvine nová lidská rasa, pro niž bude typický stejný vzhled a velmi silné duchovní založení.

Věštkyně také psala o klimatických změnách. Předpověděla, že Británie a západní Evropa se ocitnou pod vodou, podobně jako kdysi Atlantida. Také tvrdila, že místo konce světa dojde k výraznému posunu pólů.

Hovořila také o existenci mimozemšťanů a tvrdila, že brzy bude vědecký pokrok takový, že nám umožní s nimi komunikovat. Podle Blavatské budou mimozemšťané schopni přijít do našeho světa prostřednictvím paralelních světů. Jak na tyto teze Blavatská přišla? Bylo to na základě jejích vizí a poznatků od tajného bratrstva, jehož členové působí v utajení po tisíce let po celém světě. Tyto poznatky jsou součástí starobylých rukopisů o tajemstvích vesmíru již od dob císaře Akbara v Indii.

zdroj: svetzeny.cz, britannica, cbc.ca, Wikimedia Commons/Public Domain