Chybí vám chuť jídel z letadla? Jihokorejské aerolinky otevřely restauraci s interiérem i chutí jídel jako na palubě

Jihokorejská letecká společnost Jeju Air otevřela novou restauraci na letišti, kde se podávají jídla „jako během letu“ pro zákazníky, kteří jsou „hladoví po cestování“.

„Všichni prožíváme těžké období, protože nemůžeme cestovat letadlem do zahraničí. I když je to jen malé gesto, chtěli jsme vám nabídnout radost z cestování. Otevřeli jsme tedy tuto kavárnu s tématem „Pojďme si užít radost z cestování s Jeju Air“.

Jeju Air Co., Ltd., je první a největší jihokorejská nízkonákladová letecká společnost. Nabízí pravidelné vnitrostátní služby mezi několika městy v Jižní Koreji a také mezi Soulem a mezinárodními destinacemi včetně Japonska, Číny, Ruska, Mariánských ostrovů a různých zemí jihovýchodní Asie. (wikipedie.org)

Vchod do restaurace je vyzdoben odletovou bránou (gate) a falešnými okny letadla. Letušky ukazují návštěvníkům „palubní vstupenku“, podle čísla „sedadla“ na ní je dovedou k jejich stolu a přivážejí vozíky k podávání jídel.

Zákazník Han Jae-Mun, který sem přišel s kamarádem, o restauraci říká: „Přišel jsem si sem připomenout, jaké to je cestovat. Cítím se, jako bych byl vlastně na palubě, protože jím jídlo v této atmosféře a designu interiéru. Také chutná stejně jako to, co jsem měl za letu, což je skvělé.“

Na své facebookové stránce letecká společnost píše o zahájení provozu restaurace a speciálních nabídkách a slevách asi toto (překlad z korejštiny do angličtiny a nakonec do češtiny je pouze volný – pozn. autora):

Jeju Airlines Inflight Cafe Grand je otevřeno!

Konečně se dnes otevřela kavárna Jeju Inflight s „cestovatelskou příchutí“!

Jen u nás zatím můžete pocítit tu náladu a chvění z cestování.

Posádka Jeju Airlines se právě připravuje na let a vaši voňavou kávu.

V těchto dnech, kdy je cestování stále ještě v nedohlednu,

naladí vás aspoň veselou cestovatelskou příchutí!

Budeme na vás čekat u nástupní brány, která se nachází v přízemí pobočky Akan Hongdae.

Zdroj: https://twitter.com/Reuters, www.facebook.com/funjejuair, www.youtube.com. Náhledová fotografie: Gettyimages