Občerstvení na Silvestra s tortillami: Snadná plněná quesadilla

Quesadilla za použití pšeničných či kukuřičných tortill se může stát vaším jednoduchým a rychlým silvestrovským pohoštění. Nejlepší je připravovat je ve velkém množství, protože z talíře velmi rychle mizí. 

Můžete je připravit v tradiční verzi – s kuřecím nebo mletým masem a sýrem, ale také v té vegetariánské. Ale záleží pouze na vašich preferencích.

Quesadilla je mexické jídlo sestávající z tortilly, která je plněná především sýrem a někdy i masem, kořením a dalšími náplněmi a poté se opeče na pánvi nebo na grilu. 

Z tortill jsme vám již představili recept na Občerstvení na Silvestra s tortillami: Super rychlá tortillová pizza- manuál a Občerstvení na Silvestra s tortillami: Nejrychlejší a nejjednodušší plněné rolky.

Ingredience:

 • 4 tortilly,
 • 400 g kuřecího masa – např. prsa nebo maso oddělené od paliček,
 • 2 stroužky česneku,
 • 2 lžíce oleje,
 • červená paprika,
 • 100 g sýra,
 • 100 g žampionů.

Způsob přípravy:

 1. Začněte přípravou kuřecího masa . Pokud použijete prsa, vyplatí se je předem marinovat v oleji, nasekaném česneku a koření. Smažte nebo pečte v troubě.
 2. Připravte si i zbylé suroviny – žampiony očistíme a nakrájíme, podusíme spolu s kuřecím masem. Papriku umyjeme, zbavíme stopky, semínek a nakrájíme.
 3. Sýr nastrouháme.
 4. Na suchou nepřilnavou pánev vložte jednu tortillu. Rychle na ni dejte ingredience na nádivku, posypte strouhaným sýrem. Přikryjeme druhým koláčem.
 5. Vařte pár minut přikryté (sledujte, zda je sýr trochu roztavený). Poté opatrně otočte na druhou stranu – dejte pozor, abyste nádivku nevylili.
 6. Stejným způsobem použijte další dvě palačinky. Hotová silvestrovská svačina z tortilly nakrájené na trojúhelníky.

Pšeničné tortilly zaměňte za celozrnné, quesadilly budou bohatší o vlákninu.

Zdroj: polki.pl. Náhledová fotografie: timolina z Freepik