Čokoláda bez výčitek! Na přibírání zapomeňte. Zvyšuje výkon při cvičení a snižuje cholesterol

čoko

Možná i vy patříte mezi milovníky čokolády, ale tuto dobrotu si odepíráte. Cítíte se vinni za to, že konzumujete potravinu, která není „zdravá.“ Opak je ale pravdou.

Zapomeňte na zlé jazyky

Čokoláda bývá na pranýři nejčastěji pro svůj vysoký obsah tuku a cukru. V holandském časopise věnovaném medicíně se však dočtete také o benefitech, které čokoláda přináší. Pokud si dáváte čokoládu s vysokým obsahem kakaa, můžete se těšit na to, že se ve vaší krvi sníží hladina cholesterolu.

Závěry uvedené v holandském Journal of Medicine dokonce vedou k závěru, že konzumace čokolády vede ke snížení rizika vzniku kardiovaskulárních onemocnění.

Fotka od Rinck Content Studio z Unsplash

Horká čokoláda jako lék

Vědci z Harvard Medical School přímo vybízejí k pití čokoládového nápoje. Zjistili, že právě tento návyk udržuje ve správné funkci kognitivní funkce mozku. Již dva šálky horké čokolády denně podle nich vedly ke snížení výpadků paměti u starších lidí. Prokázalo se, že horká čokoláda pomáhá zvýšit průtok krve v určitých oblastech mozku.

Fotka od Bruno Nascimento z Unsplash

Zdá se vám to málo a stále přemýšlíte, zda si kakaovou lahůdku dopřát? Podle časopisu The Journal of the International Society of Sports Nutrition bylo dokázáno, že kousek hořké čokolády zvyšuje okysličení těla během cvičení a zvyšuje sportovní výkon.

Zdroj: www.medicalnewstoday.com. Náhledový obrázek: Ella Olsson z Pexels