Zarůstající nehty: Tyto tipy vám pomohou! A vše najdete u vás doma

Mít zarostlý nehet na noze je velmi nepříjemná a bolestivá záležitost, a navíc se zde může vytvořit i nepříjemný zánět. V závažných případech je samozřejmě nejlepší poradit se s lékařem. I svépomocí ale můžete udělat několik věcí, které vám pomohou zarůstání nehtů na nohou zabránit.

Solná lázeň vám uleví

Namáčení nohou v teplé solné lázni může pomoci předcházet infekcím způsobeným zarůstáním nehtů na nohou. Ke správnému efektu postačí 15 minut, abyste tak zmírnili bolest a otoky spojené s bolavými prsty. Tímto způsobem také změkčíte nehty na nohou, které tak budete moci mnohem jednodušeji ošetřit.

Použijte malé kousky gázy

Poté, co vám nehty na nohou ze solné lázně změknou, vezměte malé kousky gázy a vložte je mezi zarostlý nehet a kůži. Tím vytvoříte „bariéru“ mezi nehtem a kůží, což umožní, aby nehtový okraj vyrostl z kůže.

Opatrně odtáhněte nehet

Pomocí malého pilníku na nehty, dřevěné špachtličky nebo jiného tupého nástroje zkuste opatrně odtlačit nehet od pokožky. Vydezinfikujte pilník a jeho konec vložte pod nehet na straně, na který není zarostlý. Poté postupujte směrem k postiženému místu.

Správná obuv jako prevence

Příliš těsné boty mohou tlačit na prsty u nohou a způsobit zarůstání nehtů. Je velmi důležité nosit správnou obuv. Boty by měly být pohodlné a vyrobené z měkkých materiálů.

Špatné zastřihování nehtů

Ke správnému zastřihování nehtů na nohou používejte čisté nůžky na nehty. Ty se snažte zastřihovat vždy rovně. Nikdy nestříhejte nehty, a zejména jejich kraje do oblouků.

Zdroj: davidwolfe.com, Náhledový obrázek: shutterstock.com