Princezna Diana: 7 případů, při kterých porušila pravidla paláce

Princezna Diana si svou jedinečnou osobností a humanitární činností získala obdiv a srdce milionů lidí po celém světě. Princezna byla také známá tím, že často porušovala přísná pravidla monarchie.

Odmítla poslouchat svého muže

Při svém svatebním slibu odmítla princezna Diana vyslovit závazek, že bude svého muže prince Charlese poslouchat.

Konvenční prsten z obchodu

Královským zvykem je, že zásnubní prsteny jsou vyráběny na zakázku podle představ nevěsty. Princezna Diana si však vybrala prsten s modrým safírem z katalogu šperkařské firmy Gerrard. Ten následně zůstal v rodině. Zdědila ho nynější vévodkyně Kate.

Porod proti tradicím

Princezna Diana byla první ženou z královské rodiny, která porušila tradici domácích porodů. Své syny, prince Williama a Harryho, přivedla na svět v nemocnici St. Mary v Londýně.
Při porodu svého druhého syna, prince Harryho, se princezna Diana také rozhodla, že během porodu nebude užívat žádné léky proti bolesti. Stejnou nemocnici si následně pro své porody vybrala i manželka jejího syna Williama – vévodkyně Kate

Poslala své syny do školy

Princ William a Harry se stali prvními členy královské rodiny, kteří nezískali domácí soukromé vzdělání. Královské děti učí zpravidla soukromí dvorní kantoři. Princezna Diana ale trvala na tom, aby chodili do veřejné a všem přístupné školy.

Vozila chlapce na oficiální návštěvy

Další pravidla královského protokolu porušila princezna Diana tím, že brala své syny na cesty za úředními povinnostmi. Dříve bylo běžné, že královské děti zůstávaly doma. Neobvyklé bylo i to, že svou mateřskou lásku objímáním nebo držením za ruce vyjadřovala svým synům i přes to, že je toto chování na veřejnosti v královské rodině bráno za nevhodné.

Mluvila s dětmi v úrovni jejich očí

Princezna Diana měla velmi ráda děti. Nejen vlastní, ale také ostatní, se kterými přišla do styku. Když dětmi mluvila, sehla se, aby byla úrovni jejich očí. I toto byl čin, který udělala v královské rodině jako první.

Princezna Diana se v mnoha činech odlišovala od tradiční královské rodiny. Snažila se dopřát svým synům co možná nejvíce normální dětství, a porušovala tak pevně daná pravidla. Její přístup k výchově ale vytvořil mnohem silnější pouto mezi rodičem a dětmi, než tomu v královských rodinách tradičně bývá. Není tedy tajemstvím, že si i díky tomuto si získala velkou oblibu mezi širokou veřejností, a to až do dnešních dob.

Zdroj: brightside.me, Náhledový obrázek: Annie Spratt z Unsplash