Dojemný důkaz zvířecí oddanosti. Co se stalo?

Neuvěřitelný důkaz zvířecí věrnosti se stal před několika dny v Turecku. Fenka ovčáckého psa následovala sanitku, která odvezla jejího páníčka. Poté oddaně čekala před dveřmi nemocnice. I když se rodina snažila, aby fenka zůstala doma, každý den se jí podařilo utéci a na svého pána čekala až do dne jeho propuštění z nemocnice.

Provázela jej na cestě do nemocnice

Devítiletá fenka ovčáckého psa jménem Boncuk byla u toho, když se jejímu pánovi udělalo slabo a bylo nutno jej s podezřením na cévní mozkovou příhodu převézt do nemocnice v tureckém Trabzon, městě na pobřeží Černého moře. Fenka následovala sanitku až do nemocnice.

Zatímco její páníček, Cemal Senturk, byl v péči lékařů, fenka oddaně stála před vchodem a vyhlížela ho. Bohužel se ale ani po několika hodinách nevracel, proto si pro ni přijela Cemalova rodina.

Ráno byla fenka opět na svém místě a čekala

Ráno se ale Boncuk podařilo utéct a opět stála před vchodem do nemocnice. Takto to šlo den za dnem. „Přichází sem denně okolo 9 hodin a čeká až do setmění,“ řekl člen nemocniční ochranky a dodal, že oddaná fenka se nikdy nepokusila překročit prostor dveří.

Příběh se šťastným koncem

Po dobu šesti dnů chodila fenka za svým páníčkem a čekala, až se zase vrátí domů. Mluvčí nemocnice uvedl, že po celou dobu byla fenka na místě u dveří a oddaně čekala na svého páníčka. Až šestý den se s ním opět setkala. „Po celou dobu, kdy zde byla, se chovala skutečně vzorně a získala si srdce celého nemocničního personálu,“ dodal mluvčí nemocnice.

Majitel fenky, pan Senturk, uvedl pro novináře, že fenka je na něj zvyklá, a že i jemu po dobu pobytu v nemocnici velmi chyběla.

Zdroj: northernstar.com.au, Náhledový obrázek: turknws z Instagram.