Dvě nové michelinské restaurace, které musíte navštívit v Budapešti

Nový průvodce MICHELIN Guide Budapest 2021 byl vydán v září letošního roku a podle něj se dvěma restauracím podařilo získat jedno z nejvyšších možných uznání, jaké může pohostinství nabídnout. Podle Diningguide byla Onyx, která byla jednou z prvních restaurací, která ve střední Evropě získala dvě hvězdy Michelin, uzavřena a v současné době prochází transformací. Z toho plyne, že Maďarsko ztratilo lastně dvě ze svých michelinských hvězd.

V letošním roce však průvodce MICHELIN udělil restauracím SALT a Essência své první hvězdy, čímž se celkový počet restaurací Michelin Stars v Maďarsku udržel na sedmi. „Obě tyto restaurace jsou nádhernými příklady budapešťské dynamické restaurační scény.“ Nabízejí nejen fantastické jídlo a dělají něco trochu jiného, ​​ale dělají to i při respektování maďarských kulinářských tradic, “řekl Gwendal Poullennec, mezinárodní ředitel průvodců MICHELIN. Ostatní restaurace Michelin Star jsou Babel, Borkonyha Winekitchen, Costes, Costes Downtown a Stand.

Essência

Restaurace Essencia v Budapešti. Fotka od Source: facebook.com/essenciarestaurantbudapest

Podle jejich vlastních webových stránek „Essencia Restaurant-Tiago & Éva nabízí chuť portugalské a maďarské kuchyně z dětských vzpomínek s moderní špičkovou gastronomií“. Není divu, že restaurace získala hvězdu Michelin, protože Tiago Sabarigo pracuje jako vedoucí kuchař v Costes Downtown a opakovaně si vysloužil uznání inspektorů Michelin, řekl serveru Hvg.

SALT

SALT se od Essência trochu liší v tom, že se zaměřuje především na tradiční maďarskou kuchyni se zvláštním důrazem na přírodní byliny a planě rostoucí rostliny Maďarska a do popředí dostává chutě regionu Szatmár. Jejich webové stránky uvádějí, že většinu těchto bylin a rostlin sklízí sám šéfkuchař Szilárd Tóth na venkově a zbytek produkují místní farmáři. Šéfkuchař a vedoucí restaurace navíc často servíruje jídla sám, aby navodili atmosféru rodinné večeře na venkově.

Restaurace SALT v Budapešti. Fotka od Source: facebook.com/saltbudapest

Dvě plus šest doporučení

Nejen tyto dvě restaurace však dokázaly letos upoutat pozornost inspektorů Michelin. Kromě toho, že dvě restaurace o hvězdy, bylo do letošního výběru míst, která doporučují navštívit někteří z nejakurátnějších kritiků, přidáno dalších šest zařízení.

Ukázka tradičního maďarského jídla. Fotka od GettyImages

Pelmel stylů a pojetí

Gwendal Poullennec také dodal, že „Budapešť nabízí skvělý výběr restaurací v mnoha různých stylech a v mnoha různých cenových relacích. Některé vedou domácí kuchaři a restauratéři, jiné ti, kteří získali zkušenosti v zahraničí a nyní se vrátili do vlasti. Právě to dává městu vitalitu a to znamená, že budoucnost je plná příslibů.“


Zdroj: https://dailynewshungary.com. Náhledová fotografie: Restaurace Essencia Budapest facebook.com/essenciarestaurantbudapest