Dvě nové michelinské restaurace, které musíte navštívit v Budapešti

Nový průvodce MICHELIN Guide Budapest 2021 byl vydán v září letošního roku a podle něj se dvěma restauracím podařilo získat jedno z nejvyšších možných uznání, jaké může pohostinství nabídnout. Podle Diningguide byla Onyx, která byla jednou z prvních restaurací, která ve střední Evropě získala dvě hvězdy Michelin, uzavřena a v současné době prochází transformací. Z toho plyne, že Maďarsko ztratilo lastně dvě ze svých michelinských hvězd.

V letošním roce však průvodce MICHELIN udělil restauracím SALT a Essência své první hvězdy, čímž se celkový počet restaurací Michelin Stars v Maďarsku udržel na sedmi. „Obě tyto restaurace jsou nádhernými příklady budapešťské dynamické restaurační scény.“ Nabízejí nejen fantastické jídlo a dělají něco trochu jiného, ​​ale dělají to i při respektování maďarských kulinářských tradic, “řekl Gwendal Poullennec, mezinárodní ředitel průvodců MICHELIN. Ostatní restaurace Michelin Star jsou Babel, Borkonyha Winekitchen, Costes, Costes Downtown a Stand.

Essência

Restaurace Essencia v Budapešti. Fotka od Source: facebook.com/essenciarestaurantbudapest

Podle jejich vlastních webových stránek „Essencia Restaurant-Tiago & Éva nabízí chuť portugalské a maďarské kuchyně z dětských vzpomínek s moderní špičkovou gastronomií“. Není divu, že restaurace získala hvězdu Michelin, protože Tiago Sabarigo pracuje jako vedoucí kuchař v Costes Downtown a opakovaně si vysloužil uznání inspektorů Michelin, řekl serveru Hvg.

SALT

SALT se od Essência trochu liší v tom, že se zaměřuje především na tradiční maďarskou kuchyni se zvláštním důrazem na přírodní byliny a planě rostoucí rostliny Maďarska a do popředí dostává chutě regionu Szatmár. Jejich webové stránky uvádějí, že většinu těchto bylin a rostlin sklízí sám šéfkuchař Szilárd Tóth na venkově a zbytek produkují místní farmáři. Šéfkuchař a vedoucí restaurace navíc často servíruje jídla sám, aby navodili atmosféru rodinné večeře na venkově.

Dvě plus šest doporučení

Nejen tyto dvě restaurace však dokázaly letos upoutat pozornost inspektorů Michelin. Kromě toho, že dvě restaurace o hvězdy, bylo do letošního výběru míst, která doporučují navštívit někteří z nejakurátnějších kritiků, přidáno dalších šest zařízení.

Pelmel stylů a pojetí

Gwendal Poullennec také dodal, že „Budapešť nabízí skvělý výběr restaurací v mnoha různých stylech a v mnoha různých cenových relacích. Některé vedou domácí kuchaři a restauratéři, jiné ti, kteří získali zkušenosti v zahraničí a nyní se vrátili do vlasti. Právě to dává městu vitalitu a to znamená, že budoucnost je plná příslibů.“


Zdroj: https://dailynewshungary.com. Náhledová fotografie: Restaurace Essencia Budapest facebook.com/essenciarestaurantbudapest