Konec plýtvání jídlem: účinné způsoby, díky kterým vaše potraviny vydrží déle

Už jste někdy po velkém nákupu naplnili lednici spoustou zdravého a čerstvého ovoce a zeleniny, jen abyste o pár dnů později zjistili, že je zplesnivělé? Nejen, že je to velmi nepříjemné, ale taky je to obrovské plýtvání peněz.

Zde je několik tipů a triků, jak si uchovat vaše čerstvé jídlo, co nejdéle.

Chleba

Bochníky chleba byste měli správně nechat uložené na pultu nebo uvnitř chlebníku, zabalené buď do speciálního obalu na skladování pečiva přímo určeného, nebo do pevně utaženého igelitového pytlíku. Pečivo by také mělo být chráněno před světlem.

Pokud je váš pult vystaven slunečnímu světlu a nemáte chlebník, můžete pečlivě zabalený chléb uložit do spíže, kde je tma a pokojová teplota. Pokud se vám chleba nepodaří sníst do tří až pěti dnů, je nejlepší zbývající krajíc zamrazit.

Brambory

Nejlépe uděláte, když budete brambory skladovat v dobře větrané nádobě, jako je například proutěný košík, nebo pytel ze síťoviny (postačí ale i papírová přepravka). Skladujte je také v chladném a suchém místě, jako je například spíž nebo skříň.

Salát

Zbytek salátu, který jste nespotřebovali, vám v lednici obyčejně moc dlouho čerstvý nevydrží. Pro udržení čerstvosti je nutné salát v lednici správně uchovávat. Celý trik spočívá v použití obyčejné papírové utěrky. Tu navlhčete (pozor ale aby nebyla vodou přemíru nasáklá) a položte ji na salát v nádobě. Celou nádobu následně zabalte buď potravinovou fólií nebo igelitovým pytlíkem. Dejte také pozor, aby do nádoby nevnikal vzduch.

Mléko

Trik k čerstvému mléku je vybrání nejlepšího místa v lednici. Kravské mléko by mělo být udržováno mezi 0 až 4 stupni celsia, aby se zabránilo jeho znehodnocení. Čím více je mléko vystaveno teplému vzduchu, tím rychleji ztratí svoji svěžest. Nejchladnější místa vaší ledničky vám pomohou zabránit tomu, aby se mléko rychle kazilo. Udržujte mléko tedy v zadních a spodních částech ledničky. 

Zdroj: eatthis.com, Náhledový obrázek: od freepik z Freepik.