Jak očistit po Novém roce náš organismus a vyplavit z těla stres?

Je tu Nový rok a spolu s ním přemýšlíme nad uplynulým rokem, hodnotíme, co se nám jak povedlo a vracíme se k proběhlým událostem. S tímto obdobím a magickým datem 1.1. přichází nová naděje na lepší rok. Do žil se nám vlévá nová krev a máme tendenci úplně přeorganizovat svůj život a začít další rok s čistým štítem. Jak se stravovat a co dodržovat, abyste z těla odplavili stres, nenávist či úzkosti z uběhlého hektického koronavirového roku, který nás všechny poznamenal pár vráskami navíc, vám poradíme v dnešním článku. 

Ostřejší novoroční detox 

První, na co musíte v novém roce myslet, je detox po Vánocích a Silvestru. To znamená vyplavit z vašeho těla škodliviny způsobené alkoholem a klasickým vánočním přejídáním (ano, myslím ty hory cukroví a tajně v noci ujídaný bramborový salát). 

Nejlepším pomocníkem je chřest. Udělejte si vydatnou chřestovou polévku se smetanou a účinky pocítíte ihned. Budete si připadat nadlehčeně, a hlavně budete mít spoustu energie do nového roku. 

Smoothie ke každé příležitosti 

Alfa a omega každého detoxu a diety – smoothie. Není však nutné pít jej pouze při dietách. Dá se udělat velmi chutně a když zapojíte fantazii, budete si pochutnávat např. na vynikajícím grepovém smoothie s jablkem nebo jahodovém s banánem. Můžeme vám doporučit smoothie špenátové, a to i pro „nejedlíky“ špenátu. Ikdyž špenát každý moc nemusí, ale ve spojení s jablkem a pomerančem je opravdu vynikající.. Po tomto smoothie se budete cítít vždy skvěle a plni energie, takže vynikající start do každého nového dne. 

Káva vs. čaj, to je, oč tu běží 

Když už jsme organismus zbavili škodlivin a toxických látek, musíme myslet na jeho udržování, abychom měli stále spoustu energie a necítili se opět plni stresu. Zelený čaj je to pravé. Nahraďte jím svou ranní kávu a nebudete litovat. Zelený čaj ráno probudí mnohem mírněji a spolehlivěji než káva, a na rozdíl od kávy, zelený čaj působí delší dobu. Zkuste tedy do svého ranního rituálu zařadit zelený čaj, budete z jeho blahodárných účinků čerpat celý den. 

Fotografie od ROMAN ODINTSOV z Pexels

Zdravé tuky a bílkoviny jsou základem dobře odvedené práce 

Čekají vás v dalším roce nové pracovní zkušenosti, ze kterých se cítíte nejistí? Zařaďte si svého jídelníčku ryby (losos, tuňák, makrela) a s jistotou strčíte do kapsy každého. Ryba vám dodá potřebné omega 3 mastné kyseliny, které jsou, co se výdeje energie týče, pro nás zásadní a nenahraditelné. Doplňte svůj jídelníček také o vajíčka, pokud vám však nejsou vajíčka moc po chuti, zkuste alternativu v podobě sóji a klíčků. Dají se přidat téměř do všeho a věřte, že vám zachutnají.

Zdroje: https://www.rachaelattard.com/ https://foodnetwork.co.uk/ Náhledová fotografie:  Lisa vhb ze Pexels