Jak si zacvičit během rutinního domácího úklidu

Cvičit se dá i při úklidu.

Nikdo z nás to nemiluje, ale musí to být – úklid domácnosti zrovna nepatří mezi milované činnosti, do kterých se denně s láskou pouštíme. Co takhle proměnit tuto nezáživnou aktivitu v něco, co vám zpevní tělo? Domácí workout vám nalije krev do žil!

Základ úspěchu – správná hudba

Již mnoho studií prokazuje, že při uvolněné a hudbě rychlejšího tempa máme sklony k lepším výkonům při cvičení, ale také k příjemnější náladě. Než si nasadíte úklidové rukavice, nebojte se otočit volume doprava a pustit si to, co máte rádi. Samozřejmě do sluchátek.

Okna? No problem!

Rutinní aktivitu proměňte v posilovací cvičení. První krok, kdy z oken umýváte usazenou venkovní špínu, proveďte střídavě oběma rukama. Při tom se ještě nesoustředíte na precizní výsledek úklidu, procvičit si tedy můžete obě paže.

Při uývání oken si procvičte obě paže.
Fotka od Simon Kadula z Pixabay .

U myčky do dřepu

Uklízení nádobí do myčky možná nepatří mezi vaše milované činnosti. Co byste řekli tomu si u toho trochu zacvičit? S kousky nádobí se postavte před myčku a myslete na to, že je třeba mít zpevněná a vzpřímená záda. Jste nachystaní? Výborně. Nyní každý předmět, který uchopíte do ruky, vezměte s sebou do dřepu. Zapomeňte na rychloúklid, soustřeďte se na správnou pozici vašich zad.

Výpady při zametání a vysávání

Využijte čas pro úklid prachu a nečistot k procvičení hýždí, břišních svalů a noh. Navíc se naučíte, že při vysávání a vytírání se NIKDY nebudete hrbit. Zaujměte správnou pozici a za žádnou cenu se nesnažte se opírat o mop a další úklidové potřeby. Po dvou výpadech si vždy vystřídejte nohy, aby se rovnoměrně procvičilo celé tělo.

Úklid nemusíte milovat. Za pomocí správné hudby a jednoduchých cviků si ale můžete zajistit dobrou náladu a figuru snů.

Zdroj: www.hola.com. Náhledový obrázek: klimkin z Pixabay.