Jak skladovat česnek, aby vydržel dlouho jako čerstvý? Je nejméně 5 možností

Česnek se nejlépe uchovává na chladném a tmavém místě. Pokud jej chcete uchovávat v ledničce, oloupejte ho a vložte do skleněné nádoby.

Jak skladovat česnek? Nejlépe v kuchyňské skříni, spíži nebo, pokud jste si koupili česnekový cop, zavěšený od stropu. Česnek má rád místo suché a chladnější, než je pokojová teplota – v ideálním případě by v místnosti mělo být mezi 15 a 18 stupni Celsia.  

Když přinesete česnek z obchodu nebo z trhu, je nejlepší dát jej do vzdušného, ​​proutěného nebo dřevěného koše nebo síťového sáčku. Nezapomeňte ho umístit na tmavé místo, aby nedošlo k předčasnému klíčení.

Lze česnek uchovávat v chladničce?

Ano, ale pouze oloupaný. Vložte jej do skleněné, těsně uzavřené nádoby, jinak se vůně česneku rozšíří po celé chladničce.

Pokud necháte česnek neoloupaný a dáte jej do chladničky, pravděpodobně rychle změkne a rychleji se bude kazit. Také ztratí hodně ze své chuti a aromatu.

Zmrazení česneku

Zmrazení je skvělý nápad, jak prodloužit trvanlivost česneku. Celé hlavy stačí zabalit do hliníkové fólie nebo je umístit do pevného igelitového sáčku.

Sušení česneku

Česnek je skvělý na sušení. Oloupejte stroužky česneku a nakrájejte je na tenké plátky. Můžete použít sušičku na ovoce nebo rozložte nasekaný česnek na pekáč a dejte ho do trouby asi na 45 minut. Pomalu ho sušte při teplotě 40-50 stupňů Celsia.

Poté vychladlý sušený česnek vložte do vzduchotěsné nádoby. Můžete ho takto skladovat několik měsíců. V takovéto úpravě je perfektní jako doplněk k salátovým dresinkům nebo k pečenému masu. 

Česnek v soli

Dobrý nápad pro skladování česneku je posypat ho solí. Stačí stroužky nastrouhat na struhadle nebo v kuchyňském robotu a poté ho ve vrstvách naskládejte do sklenice – jedna vrstva česneku, jedna vrstva soli. Takto upravený česnek můžete skladovat v lednici několik měsíců.

Marinování česneku

Česnek je ideální na marinování. V hrnci uvařte vodu se solí. Vložte do něj oloupaný česnek, po několika minutách ho sceďte a zalijte studenou vodou. Vložte stroužky česneku do sklenic a přidejte lžíci olivového oleje. Připravte marinádu z octa, vody a koření, přiveďte k varu a nalijte do sklenic. Takto marinovaný česnek můžete skladovat také několik měsíců.

Zdroj: https://polki.pl. Náhledová fotografie: Gettyimages