Jarní energetická očista domova: Krok za krokem k příjemnému domovu

Jarní úklid a s tím spojené odklízení starých a nepotřebných energií vám dopomůže k domovu, ve kterém se budete cítit příjemně, inspirativně a lehce. Jdeme na to.

1) Nejprve vyklidit nepořádek

Bez úklidu nepořádku se neobejde ani energetická očista prostor. Pokud chcete mít výborný výsledek, zaměřte se na staré šuplíky, ve kterých schraňujete nepotřebné křivdy a památky na dobu, kterou si již nechcete připomínat. Staré nádobí, fotografie lidí, se kterými již nejste v kontaktu, nefunkční elektronika? Alou pryč!

2) Rituál

Je čas vyklidit starou energii ven. Obzvláště letos, kdy jsme ze známých důvodů pobývali v bytě více, než je běžné. Zapalte si bílou šalvěj, vonnou tyčinku, nebo třeba jen obyčejnou svíčku a projděte s ní všechny místnosti. V každé z nich chvíli zůstaňte a představte si, že zapálený předmět nasává vše negativní, co tyto prostory za poslední rok viděly a slyšely. Zajděte i do úklidových a sklepních prostor. Někomu proces trvá půl dne, jinému hodinu. Zbytek svíčky či šalvěje poté uhaste a odneste do popelnice.

Součástí jarního úklidu je také úklid starých energií. 
Fotka od JayMantri z Pixabay.
Součástí jarního úklidu je také úklid starých a negativních energií.
Fotka od JayMantri z Pixabay.

3) Vítáme nové

Nyní bude chvíli potřeba větrat, naplánujte si proto krátkou procházku. Otevřete všechna okna tak, ať se doma vytvoří průvan. A na chvíli odejděte z bytu pryč. Představte si, že se vše špatné z bytu vytratilo. Po příchodu bude krásné, když si prostor zabydlíte. Přineste jarní květinu. Doneste si něco malého pro radost. A opět projděte všechny místnosti, kde budete zavírat okna. Vítejte se s domovem a vzkažte mu, že je zde nový, radostný začátek.

Když si proces budete vizualizovat, pusťte si příjemnou hudbu, kterou máte rádi. Meditační, nebo rock, to je jedno. Hlavní je, ať je vám příjemně. Vítejte ve svém novém, krásném domově.

Zdroj: www.theseasonalsoul.com. Náhledový obrázek: Gettyimages pro