Komunikace psa s lidmi: Američanka to zvládla. Její videa jsou hitem internetu

Pravděpodobně každý majitel psa si někdy přál, aby mohl se svým čtyřnohým miláčkem nějakým způsobem komunikovat. I když psi mluvit neumí, existuje zajímavý způsob, který to může částečně nahradit. A opravdu funguje, podívejte se sami!

Seznamte se, tohle je Bunny

Toto je Bunny, fenka rasy Sheepadoodle, která žije se svou paničkou Alexis Devine v americkém Washingtonu.

Komunikuje tlačítky

Bunny se svou paničkou využívá ke komunikaci speciální hrací desky s tlačítky, která vydávají zvuky slov. Mezi takovými slovy je například „ven“, „au“, nebo třeba „hrát“. Aby se v nich fenka dobře orientovala, jsou tlačítka seřazena do tématických okruhů.

Jak je to možné?

„Moje teorie je taková, že si místo tlačítek pamatuje jako klávesnici. Funguje to stejně, jako když pianisté hrají na klavír, aniž by se museli dívat na klávesy. Je to jako svalová paměť“, říká majitelka Alexis.

Pamatuje si přes 45 slov

V době kdy se Alexis rozhodla její fenku s tlačítky učit, měla jich pouze pár. Ty po úspěšném používání postupně navyšovala. K dnešnímu dni umí Bunny používat přes 45 slov, které dokonce skládá do jednoduchých vět.

Psí celebrita

Její schopnosti obdivují také vědci. Bunny se díky svým výsledkům a videím stala součástí výzkumů kognitivních schopností psů, které provádí univerzita v San Diegu. A co více, je to skutečná celebrita! Na sociální síti TikTok sleduje její profil skoro 6 milionů fanoušků.

Na následujícím videu můžete vidět, jak Bunny řekla své paničce tlačítkem „naštvaný“, „au“ a „tlapka“, že má bolesti. Alexis poté zjistila, že měla Bunny ve své tlapce opravdu zapíchnutý trn.

@whataboutbunny

Check your doggy’s paws if you live in an area with foxtail #ouchie #talkingdog #cutedog #communication #doggyanthem

♬ original sound – I am Bunny

Bunny umí také vyjadřovat pocity a své paničce často tlačítky říká, že jí má ráda. No řekněte sami, kdo by si něco takového od svého mazlíčka nepřál?

Zdroj: buzzfeed.com, Náhledová fotografie: whataboutbunny z Instagram