Tato malá vesnice v Austrálii je v obležení gangu 80 agresivních klokanů

Ze strachu z setkání s neobvykle agresivními zvířaty se obyvatelé začali vyzbrojovat a vyhýbat se venkovnímu prostředí.

„Je jich příliš mnoho na to, abychom je počítali, opravdu,“ řekla manažerka Caravan Parku Karen Sutcliffeová pro ABC News Australia. „Lidé teď chodí s velkou holí. Chtěla jsem jít rybařit odpoledne, ale neudělám to, jen pro případ, že by mě klokan napadl. Jsou tak rychlí, že nevíte, kde jsou.“

Malé městečko severně od Brisbane, má populaci pouhých 220 lidí. V posledních měsících však obyvatelé napočítali desítky klokanů, kteří se povalují na trávnících a poskakují městem. Místní obyvatelé Maaroomu hlásili, že viděli až 15 klokanů shromážděných na jednom trávníku.

„Napočítali jsme více než 60 až 80 klokanů v daný den v samotném městě a místních lesích, které obklopují, které by nepodporovaly tolik klokanů,“ řekl Frank Mills, manažer ministerstva životního prostředí a vědy pro operace s jižní divokou zvěří, ABC News Australia.

Aby to bylo ještě horší, klokani, kteří přebíhají Maaroom, mohou být agresivní. Podle Deníku Daily Mail byla 67letá žena sražena a kopnuta klokanem, což jí zanechalo zlomenou stehenní kost a stopy po kousnutí. Další obyvatel byl také napaden a ponechán s poraněním páteře.

Tak proč najednou v Maaroomu žije tolik klokanů? A proč jsou tak agresivní vůči lidem?

Podle odborníků je náhlá prevalence klokanů – a jejich agrese – neobvyklá. Newsweek uvádí, že je známo, že pouze jedna osoba zemřela na klokaní útok (v roce 1936) a že klokani, kteří napadají lidi, jsou obvykle samci. Klokani v Maaroomu jsou však samice.

„Zatímco ve skutečnosti existuje poměrně málo útoků s klokany v Queenslandu, většinou se jedná o klokany samců a je to obvykle teritoriální nebo páření,“ vysvětlil Mills ABC News Australia. „Všechny tyto problémy [v Maaroomu] byly s klokany samic.“

Obyvatel Maaroomu jménem Mark Sidaway řekl ABC News Australia, že klokani se do města hrnuli z jednoho důvodu – aby okusovali vzkvétající trávníky ve městě.

„V posledních několika letech jsme měli La Niña, kde máme mnohem více deště a podmínky přispívají k růstu trávy a všichni spravujeme naše trávníky velmi dobře,“ vysvětlil Sidaway. „Někteří lidé udržují trávník kratší, což znamená méně klokanů na vašem dvoře, a pokud nebudete sekat tak pravidelně, dostanete velká stáda přicházející na váš dvůr.“

zdroj: Allthatinteresting.com, ABC News Australia, Daily Mail, Newsweek.com, Titulní fotografie: Pixabay/pen_ash