Lockdown den první: Za 3 týdny v karanténě vám tyto cviky pomohou spálit nabrané kalorie a běhání mezi nimi není!

Také si přejete shodit nějaké to kilo navíc? Většina z nás jako první volí běh, při půlhodinovém běhání totiž spálíte až 300 kalorií. Ne všichni ale běh milují. Pojďte se s námi inspirovat a věnujte se cvičení, které je ještě efektivnější. Jdeme na to!

Skoky přes švihadlo

Možná si také vzpomenete, jak jste jako dítě nadšeně skákali přes švihadlo. Právě toto cvičení si ale oblíbili i atleti – je jednoduché a velmi efektivní. Při skákání přes švihadlo navíc spálíte mnohem více kalorií, než při běhu, dokonce až téměř 400 kalorií!

Nezbývá, než to zkusit. Už máte připravené švihadlo a v přehrávači už se těší na spuštění „upbeat music“? Hurá do toho! Bude vás to bavit.

Fotka od Chichi Onyekanne z Unsplash.

Jízda na kole

Jeden by řekl, že se jen vezete. Chyba lávky! Kromě pohledů do krajiny si vychutnejte také intenzitu pohybu a najednou zjistíte, že spálíte úžasných 614 kalorií! Prokrvíte organismus, procvičíte svaly a prožijete nové zážitky. Není nad pohyb na čerstvém vzduchu!

Při jízdě na kole si svou oblíbenou rytmickou hudbu ztište, abyste dostatečně vnímali vjemy z okolí a domů se vrátili bezpečně.

Je libo angličáky?

316 kalorií spálíte jedním z nejdynamičtějších cviků. Angličáky nevyžadují vůbec žádné vybavení, potřebujete jen své tělo a trochu motivace. Procvičte si celé tělo a dovolte si spálit až 10 kalorií během jediné minuty.

Připravte si k ruce láhev s vodou a dělejte si krátké přestávky. Není potřeba udělat během jednoho dne světový rekord, mnohem více pro své tělo uděláte pravidelným cvičením.

A co vy? Jaké cvičení si dnes vyberete?

Zdroj: brightside.me/. Náhledový obrázek: macrovector z Freepik.com (úprava redakce)