Trávíte karanténu mimo město? Vědecky potvrzené důvody, proč volíte správně

Procházet se přírodou je krásný relax. Vědci navíc zjistili, že pohled na přírodní scenérie má pro náš organismus celou řadu přínosů. Přejete si nalézt lék na depresi nebo se rychleji uzdravit? Hurá do přírody!

1. Lék na depresi

Studie zveřejněná americkým Centrem pro kontrolu a prevenci nemocí dokazuje, že lidé žijící v městských oblastech mají o 17 procent větší pravděpodobnost vzniku psychických potíží, než lidé z venkova. Přímý kontakt s přírodou je uklidňující a vede k větší vyrovnanosti. Pokud žijete ve městě, je dobré si přírodní lék na depresi dopřávat pravidelně.

Fotka od shayd johnson z Unsplash.

2. Mozek dokáže „vypnout“

Ať už jste v přírodě nebo se díváte na fotky krajin, váš mozek si podle studie amerického Národního institutu zdraví dokáže pohledem na přírodní scenérie dokonale odpočinout. Jednoduše na chvíli vypnete od přemíry podnětů, které vám betonová džungle neustále nabízí.

3. Rychleji se uzdravíte

Máte bolístku? Vydejte se na výlet! Podle závěru pensylvánské nemocnice pohled do přírody dokáže léčit naše tělo mnohem rychleji. Tamní nemocnice zaznamenala, že pacienti, kteří jsou umístěni v pokojích s výhledem do zahrady, se uzdravují mnohem rychleji než ti, jejichž okna vedou na pohled do monotónní staré zdi.  

Fotka od Denys Nevozhai z Unsplash.

4. Zlepšíte si náladu během cvičení

Podle Science Daily si i během cvičení dokážete výrazně zlepšit náladu, když se budete pohybovat v přírodě, nebo si alespoň dopřejete pohled na fotky krajiny. Vědci tvrdí, že se budete cítit více odpočatí a budete mít více energie. Pohyb v otevřené krajině také snižuje pocit úzkosti a podráždění.

Zdroj: www.happybrainscience.com. Náhledový obrázek:  James Wheeler z Pixabay