Mastí se vám často vlasy? Možná kvůli těmto deseti špatným návykům

Probouzíte se po umytí znovu s mastnou hlavou? Chtěli byste, aby vaše nadýchané vlasy vydržely o den či dva déle? Někdy za vším stojí nenápadné (zlo)zvyky.

Mnoho lidí trápí nadměrná tvorba kožního mazu, která ovlivňuje vzhled jejich vlasů. Není tedy divu, že v extrémních případech se někteří probudí s mastnými vlasy již druhý den po umytí. Nezoufejte, pokud i vaše hříva často vypadá jako po maratonu. Je možné, že z nich „vyrůstáte“. Děláte těchto 10 častých chyb také?

Zlozvyky a špatná péče: Jaké jsou nejčastější příčiny mastných vlasů?

Příliš časté mytí

Pokud zrovna necvičíte, nemyjte si vlasy každý den a zkuste s mytím několik dní počkat. V kritických dnech si vlasy stáhněte do gumičky nebo použijte suchý šampon či dětský pudr.

Kondicioner po celé délce vlasů

Kondicionér nanášejte pouze od středu obličeje směrem dolů, nikdy ne ke kořínkům.

Výběr špatného šamponu

Používejte kosmetické přípravky určené speciálně pro mastné vlasy.

Mytí vlasů v horké vodě

Opláchněte je vlažnou, nejlépe studenou vodou.

Horký vzduch při fénování a vysoušení

Nešetrné fénování může nastartovat nadměrnou mastnotu vlasů. Pokud se nechcete vzdát fénování, zkuste použít studený proud vzduchu.

Časté dotýkání se vlasů

Nedrážděte vlasová vlákna prohrabáváním vlasů a hraním si s nimi, zbytečně si přenášíte mastnotu z rukou do vlasů.

Časté česání vlasů

Roztíráte maz od kořínků ke konečkům vlasů. Vlasy si nečesejte příliš často a dávejte si pozor i na kartáče a hřebeny! V nich se usazují nejrůznější nečistoty a chomáče vlasů, proto je podle potřeby čistěte.

Produkty pro úpravu vlasů obsahující alkohol

Vyhněte se těmto produktům širokým obloukem. Nikdy nepoužívejte více než dva produkty najednou. Hledejte produkty, které obsahují například kyselinu salicylovou, echinaceu, šalvěj, jíl nebo tea tree olej.

Smažená, slaná a sladká jídla

Věděli jste, že mazové žlázy mohou být uvedeny do pohybu smaženými a slanými potravinami? Cukr zase způsobuje hormonální nerovnováhu a následně zvyšuje produkci kožního mazu. Proto platí známé pravidlo: všeho s mírou!

Za zvýšenou tvorbou kožního mazu může být i povlečení – vaše oblíbené ložní prádlo. Nedejte špíně šanci a pravidelně je vyměňujte za nové. Problém může vyřešit také objemová trvalá pod rukama zkušeného kadeřníka, vyšetření hormonálního profilu a doplnění chybějících vitaminů (zejména vitaminu A, vitaminu B a H).

Zdroj: cocoandeve.com, stylecraze.com, wellandgood.com, Titulní obrázek: Pixabay/RyanMcguire