Co dokáže udělat nedostatek milování s naším tělem, pokud trvá delší dobu?

Ať už máte stálého partnera nebo jste momentálně sami, každý jednou za čas zažije takzvané „období sucha“. Frekvence sexuální aktivity kolísá celý život a příčiny jsou různé. Mezi nejčastější se řadí únava, stres, přepracování, nebo jednoduše hledání toho správného partnera. Psychologové se nicméně shodují na tom, že nedostatek sexu může mít závažné negativní důsledky. Pojďme se na ně společně podívat!

1) Snížená imunita

Imunitní systém je soubor buněčných mechanismů, které náš organismus chrání proti bakteriím a mikrobům, které mohou napadat naše tělo. Pokud je naše imunita dostatečně silná, potýká se s nemocemi a infekcemi téměř bez problémů. Imunitu však můžeme posílit i pravidelným sexuálním stykem. Bylo prokázáno, že frekvence jednou až dvakrát týdně je dostatečná na to, abychom byli lépe chráněni proti působení patogenů.

2) Nadměrný stres

Aneb zlo 21. století. Zdá se, že uspokojivý sexuální život pomáhá lidem odtrhnout se od všední rutiny a dává zapomenout na problémy každodenního života. Při styku dochází k uvolnění endorfinů, známých také jako hormonů štěstí, a snížení hladiny hormonu kortizolu. Tak přidejte na četnosti!

3) Poruchy spánku

Díky svým antistresovým účinkům může být sex vhodný i při nespavosti. Poruchy spánku se zpravidla objevují v souvislosti s neustálým přemítáním o negativních, stresujících podnětech, které nám nedávají spát. Důsledkem může být časté noční probouzení a v horším případě noční můry. Orgasmus působí jako antidepresivum a dramaticky zvyšuje kvalitu spánku. Vědecky dokázáno!

Pravidelný styk má spousty dalších výhod, mezi které se řadí zvýšení kardiovaskulárního zdraví, snížení krevního tlaku, zlepšení celkové nálady a duševní pohody. Pravidelná ejakulace u mužů navíc snižuje riziko rakoviny prostaty. Nicméně bez ohledu na to, jak může být sex příjemný, je nutné vždy zvážit všechna jeho rizika a chovat se zodpovědně!

Zdroj: medicalnewstoday.com, santeplusmag.com / Náhledová fotografie: Gettyimages