Moderní rekreační chýše právě dostavěli Češi v Kostarice. Jak vypadají?

Během loňského léta se v Kostarice objevilo několik nových objektů v rámci resortu Art Villas Costa Rica. Kromě rozsáhlejších budov se nyní mohou návštěvníci ubytovat i v chýších připomínajících kokosové ořechy.

Český projekt v Kostarice

Studio Archwerk se postaralo o návrh, interiérový design měl na starosti tým lidí z Formafatal. Při stavbě se dbalo na to, aby byly postaveny luxusní příbytky, které však měly být postaveny zcela z lokálních materiálů. Chýše se nacházejí na zahradě resortu a mají jedinečnou podobu i název: jmenují se Coco a nápadně připomínají kokosové ořechy.

Uvnitř kokosového ořechu

V jejich nitru rozhodně nenaleznete nic zbytečného. Jsou zařízeny minimalisticky a účelně. Přímo z vaší postele máte jedinečnou možnost pozorovat okolní vegetaci, opice a ptactvo. Před hmyzem jste chráněni pevnou moskytiérou. Coco jsou umístěny několik metrů nad zemí, jelikož mají evokovat také oblíbené canopy tours, kdy se turisté pohybují na stezkách vysoko nad zemí.

Společná jídelna

Jedna velká chýše pak v sobě skrývá společnou jídelnu a kuchyni. Z její terasy máte možnost pozorovat nejen okolní vegetaci a zvířata, ale také úchvatný výhled na Tichý oceán. Stavby jsou navzájem propojeny pomocí dřevěných lávek a schodišť, nabízejí několik zastavení k výhledu do krajiny. Navíc si ale v jedné zastávce chůze můžete zaskákat na trampolíně.

Ptáte se, jak dlouho trvala realizace nových objektů? Dohromady se stavěly zhruba dva roky. Obě studia, která se na realizacích podílela, jsou ryze českého složení, také majitel Art Villas Costa Rica je Čech.

Zdroj: www.archdaily.com. Náhledový obrázek: Getty Images