Spaní bez polštáře? Bolesti zad, krční páteře či hlavy jsou u konce!

Historie polštářů sahá do Mezopotámie a do starověkého Egypta. Ve starověku je mohli používat pouze bohatí lidé. Dnes máme ale k dispozici nepřeberné množství polštářů různých velikostí i tvarů. Ve skutečnosti však spánek s polštářem nemusí být nejlepším způsobem odpočinku, protože může výrazně ovlivnit vaše tělo i náladu.

Zmírňuje bolesti zad a krční páteře

Mnoho polštářů může vést k nepřirozené poloze při spaní. Ačkoli polštář sám o sobě nezraní vaše záda, může zhoršit jejich bolesti. Když spíte bez polštáře, vaše páteř není natolik zatěžovaná. Tělu je totiž poloha bez polštáře a nízké podložení hlavy mnohem přirozenější.

Může stát za bolestmi hlavy 

Pokud se probouzíte s bolestí hlavy, možná za to může váš polštář. Příliš vysoké polštáře způsobují, že se vaše hlava a krk nahýbají dopředu, čímž přetěžují krční svaly mnohem větším napětím. I taková zdánlivě nedůležitá věc může ale stát za bolestmi hlavy. 

Menší stres 

Pokud vám polštář v noci přináší nepohodlí, budíte se v průběhu spánku mnohem častěji. Čím více poruch spánku máte, tím méně času má vaše tělo na mnoho důležitých funkcí, ke kterým během spánku dochází. Přerušované spaní může také ovlivnit vaši náladu a způsobit, že vaše tělo během dne uvolní mnohem více stresových hormonů. 

Můžete se zbavit akné 

Tím, že se zbavíte polštáře, můžete výrazně ulevit vaší pokožce. V povlacích polštáře se každou noc shromažďují nečistoty, pleťové krémy nebo například prach. Pokud tedy polštář delší dobu nevyperete, funguje jako zdroj nejrůznějších bakterií. To může po čase vést k vyrážce, zánětu nebo například předčasným vráskám. 

Zdroj: brightside.me, Náhledový obrázek: Pixabay.com/osteoclinic