Skoncujte se stresem a úzkostmi pomocí těchto čajů

Stres je civilizační nemoc, která ničí naše psychické i fyzické zdraví. Při snaze tělu pomoci se stresem se místo chemicky vyráběných léčiv zaměřte na vhodné přírodní produkty. Bez vedlejších účinků a chemických přísad.

Mučenka

Tato bylina byla používána domorodými kmeny v jižní části Spojených států. Obsahuje flavon chrysin, který působí proti úzkosti a jeho účinky jsou podobné s farmaceuticky vyráběným oxazepamem. Máte potíže se spánkem, trápí vás úzkosti, ADHD, nepravidelný tep, vysoký krevní tlak, nebo třeba hemoroidy? Čaj z mučenky je skvělý pomocník.

Ashwagandha

Bylinka původem z Afriky zdomácněla i ve Středomoří a Indii. Funguje jako adaptogen, pomáhá organismu vyrovnávat se se stresem. Dokáže snížit produkci stresových hormonů. Tělo uvolní a pomůže vám zůstat silnými. Potřebujete vzpruhu při učení se novým věcem? Bylinka vám pomůže i se zlepšením paměti.

Eleutherokok

Sibiřský ženšen se vyskytuje také v oblasti Koreje, Japonska a Číny. Díky obsahu triterpenoidních saponinů dokáže příznivě působit na tělo, které je vystaveno stresovým situacím. Podle University of Maryland se čaj ze sibiřského ženšenu postará také o zlepšení krevního oběhu a zvýšení duševní i fyzické odolnosti. Kromě toho je bylina schopná pomoci správné funkci imunitního systému, nebo bojovat s viry.

Hloh obecný

Bylina je domovská v Evropě, roste i u nás. Latinsky se nazývá Cataegus a její uklidňující účinky jsou známy po staletí. Přispívá také ke správné funkci kardiovaskulárního systému. Její relaxační účinek oceníte vždy, když pociťujete stres a úzkost. Obsahuje flavonoidy, které nám pomáhají udržovat dobrou kondici cév. Hloh můžete užívat jako čaj, nebo si jej doplnit heřmánkem.

O vhodném dávkování se vždy poraďte se svým naturopatem nebo odborníkem na homeopatii a přírodní medicínu.

Zdroj: www.davidwolfe.com. Náhledový obrázek: Getty images