Muži a posedlost ženským poprsím. Jaké to má opodstatnění?

Posedlost mužů ženskými ňadry je všeobecně známý fenomén. Mnohé ženy nad ním nechápavě kroutí hlavou a vědci se marně snaží přijít na to, odkud tato fixace na hluboký dekolt pochází a co o mužích ve skutečnosti vypovídá. Co se odehrává v mysli muže, který nedokáže udržet oční kontakt?

Některé průzkumy prozrazují, že způsob, jakým muži vnímají ženské poprsí, může odhalit spoustu překvapivých informací o jejich životě, od finančních až po zdravotní. Pojďme se na některé teorie podívat zblízka!

Je to vrozené!

Prsa jsou nedílnou anatomickou součástí ženského těla. Spolu s neméně výraznými boky jsou od pradávna oslavovány v malířství a sochařství jako symbol plodnosti. Novorozené dítě od prvních okamžiků svého života vyhledává svými ústy matčin prs. Je to hluboce zakořeněný reflex. Těsně po porodu navíc dítě i matka začínají vylučovat hormon oxytocin, kterému se neřekne jinak, než hormon lásky. Výraz v partnerových očích při pohledu na ženino poprsí možná začíná dávat trochu smysl, ne?

Robustnější dekolt nebo zlatý střed?

Výsledky průzkumu ukázaly, že muži, kteří nemají žádné vlastní potomky, ale touží po nich, upřednostňují větší poprsí. Na rozdíl od jedinců bez jakýchkoliv rodinných aspirací, kteří se spokojí i s méně výrazným dekoltem. Pokud se tedy mužům líbí velká prsa, neznamená to nutně, že jsou sexističtí, prostě jen chtějí to nejlepší pro jejich děti!

Většina mužů nicméně dává přednost středně velkému poprsí. Nutno podotknout, že s takovým jsou nejspokojenější i samotné ženy a vysvětlení je prosté – čím větší poprsí, tím větší zátěž! A jaký že je to ten průměr? V tomto případě je řeč o košíčku velikosti C. Jestliže se však pohybujete mimo průměr, nevěště hned hlavu, každá prsa jsou přirozeně krásná!

Zírání do výstřihu? Zdraví prospěšné!

Ano, čtete správně. Někteří vědci zastávají teorii, že fixace pohledu na hluboký dekolt může mít vliv na délku života. Pohled na dámské poprsí údajně pomáhá navodit pozitivní stav mysli, což ovlivňuje zdravotní stav člověka. Výzkum prováděný v sousedním Německu potvrdil, že pouhých deset minut denně zlepšuje kardiovaskulární zdraví. Tahle informace vašeho partnera jistě velmi potěší, tak mu těch pár okamžiků denně nezapomeňte dopřát!

Zdroj: psychologytoday.com, medicaldaily.com, Náhledová fotografie: Freepik