Nejkrásnější evropské zimní scenérie: Celoroční romantika

Kam v zimě na lyže či za úžasným prostředím? Toto jsou jedny z nejkrásnějších zimních scenérií v Evropě. Následující romantická místa můžete navštívit po celý rok. A všechny jsou dostupné i autem. V zimě si vezměte lyžařskou výstroj a připravte se na neskutečné emoce a zážitky.

Obce v Dolomitech

Panorama jižního Tyrolska na italské straně je jako vystřižená z kýčového fotokalendáře. Region obklopují majestátné štíty, které nabízejí úžasné možnosti lyžařům i milovníkům vysokohorských sportů. V každé z těchto vesniček je nádherný výhled na masivy Dolomitů, ať už jde o Ortisei, Santa Cristinu, Selvu di Val Gardena, Arabbu, Cortinu d’Ampezzo nebo o Brunico, Santa Magdalenu, Bolzano či Appiano. Dokonalý lyžařský ráj, široká nabídka a kvalita služeb, gastronomie i ubytování a zážitky na celý život.

Comune di Selva, Selva di Val Gardena, Italy. Fotka od Michael Krebs z Unsplash

Hallstatt

Záviděníhodná turistická perla Rakouska, která je asi hodinu autem od Salcburku. V Hallstattu prožijete romantiku jako z telenovely. Jeho scenérii vytváří kouzelné jezero, ale také kostely ze 12. století. Ideální výlet pro zamilované i pro rodiny s dětmi. Nad městečkem se tyčí pohoří Dachstein, kde si přijdou na své lyžaři. V okolí městečka můžete navštívit nejstarší solný důl na světě – Altaussee. Pokud se necháte vyvézt lanovkou do hor, po 20 minutách dojedete k vyhlídkové plošině 5 Fingers (5 prstů), odkud je úžasný výhled na panorama alpských obrů. Koho zajímá historie, může navštívit Hallstattské muzeum. Expozice předmětů, nálezů, dokumentů a fotografií vám představí místní dějiny od kamenné doby až po současnost.

Chamonix

Chamonix je světoznámé francouzské olympijské městečko. Odmyslíme-li si pohoří Kavkaz, francouzské Alpy se pyšní nejvyšší horou v Evropě – Mont Blanc, který se tyčí do nadmořské výšky 4810 metrů. Na ledovci se rozprostírá skutečné království zimy. Například na vrchol Aiguille du Midi se odtud dostanete jednou z nejstrmějších lanovek, která vás vyveze do výšky 3842 metrů. Už jen to je zážitek! A pak ty neuvěřitelné výhledy na francouzské, italské a švýcarské Alpy. O Mont Blancu ani nemluvě. Chamonix uspokojí špičkovými sjezdovkami i ty nejnáročnější lyžaře.

Neuschwanstein

Zámek Neuschwanstein. Fotka od Lilen z Pixabay

Obdivují ho desetitisíce turistů ročně. V 19. století ho dal postavit bavorský král Ludvík II. a výstavba trvala 17 let. Pohádkový zámek stojí nad údolím s vesničkou Hohenschwangau nedaleko města Füssen, nad ním trůní nádherné panorama alpských štítů. Nedaleko leží zámek Hohenschwangau. Panovník byl gay a místo válek a upevňování moci se vyžíval v umění. Neuschwanstein mu měl sloužit k odpočinku a potěšení, když však krále prohlásili za blázna a v roce 1886 ho nalezli utopeného, zámek byl zpřístupněn veřejnosti. Scenérie pohádkového zámku a okolí jistě znáte i z filmového plátna – natáčely se tam disneyovky Popelka a Šípková Růženka.

Zdroje: viator.com. zena.pluska.sk. Náhledová fotografie: wirestock z Freepik