Trápí vás nadýmání a plynatost? Pak se snažte vyhýbat těmto potravinám

Nadýmání patří mezi nejčastější potíže, které potkávají miliony lidí po celém světě. Trpět nadýmáním dlouhodobě není nic příjemného, a pokud se to týká i vás, pak je na čase trochu pozměnit jídelníček. Zaměřte se na potraviny, které nadýmání zhoršují a vyhýbejte se jim obloukem. Uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe.

Vysoce zpracované potraviny jako viník číslo jedna

Čím více je daná potravina zpracovaná, tím více se jí vyhýbejte. Nejen, že tyto potraviny škodí střevům, ale také způsobují spoustu dalších potíží v těle, které vedou k nemocem a přibírání na váze. Mnohé z těchto potravin neobsahují živiny potřebné k podpoře zdravého trávení, což vede k nerovnováze mikrobiomu, která může vést k plynatosti a nadýmání. Mezi tyto potraviny patří pečivo, koláče, mražená jídla a další. Když se mikrobiom vlivem typů potravin, kterými ho krmíme, dostane do nerovnováhy, dochází ve střevech k tvorbě plynů a dalších nepříjemností. Pokud vás nadýmání trápí třeba už několik let, budete překvapení, jak malá změna v jídelníčku stačí k tomu, abyste se jej zbavili.

Foto: Pexels

Po vyřazení zpracovaných potravin doporučujeme zařadit mléčné kysané produkty, jako jsou jogurty a zakysaná mléka, mezi které patří kefír, podmáslí, acidofilní mléko a další. Můžete také zařadit doplňky stravy jako jsou laktobacily a probiotika, které koupíte v každé lékárně.

Nemusíte se vzdávat svých oblíbených potravin, jen je zkuste trochu pozměnit. Místo vysoce zpracovaných sladkostí si dejte například jahody namáčené v hořké čokoládě, smoothie plné ovocí a místo bílého pečiva si dejte naklíčený chléb.

Vyhýbání se vysoce zpracovaným potravinám se může zpočátku zdát jako náročné, postupně si však oblíbíte to, jak se budete po zdravějších potravinách cítit.

Zdroj: shefinds.com, Náhledový obrázek: Pexels