Už zase hledáte klíče? Zlepšete si pamět s věcmi, které najde každý doma

Hrnec zapomenutý na plotně, další pokuta za zapomenutou tramvajenku nebo doplatek v knihovně. Zní vám to až příliš povědomě? Zapomínání je velkým problémem, který nám může v mnoha ohledech velmi znepříjemnit život. A kdo je za zapomínaní zodpovědný? Náš mozek. S jakými potravinami zlepšit jeho fungování se dočtete v dnešní rubrice. 

Sladký pomocník při každé ošemetné situaci 

Pravá hořká čokoláda by se dala nazvat zázrakem seslaným z nebes. Je vynikající a může nám skvěle pomoct, pokud jde o fungování našeho mozku. Tento druh čokolády je považován za jakýsi „stimulant nálady“, což se po zvlášť těžkém dni může hodit. Zlepšuje pracovní paměť a pokud jste student učící se na maturitu či na zkoušky, hořká čokoláda je ta pravá volba. Jako se vším by se to však s ní nemělo přehánět. 

Fotka od  Marta Dzedyshko z Pexels

Modré potěšení se zázračnými účinky 

Borůvky, díky vysokému podílu antioxidantů, především zmírňují stres a jsou prevencí proti poruchám nervového systému. Zlepšují krátkodobou paměť a na trhu jsou k dostání zcela běžně i v zimě. Tak neváhejte a sáhněte po nich. S bílým jogurtem a medem vykouzlí zdravou snídani, ze které budete čerpat pozitiva celý den. 

Nejen bohatý zdroj vitamínu C 

Pomeranče, a citrusy obecně, jsou díky vysokému podílu vitamínu C a antioxidantů prevencí nejen proti Alzheimerově chorobě, ale i jiným poruchám nervového spektra. Vitamin C bojuje proti volným radikálům ve vašem těle a obsažené antioxidanty vám pomohou s pamětí. 

Fotka od Charlotte May z PexelsStará dobrá klasika 

„Jez brokolici, ať se nám dobře učíš“. Určitě vám něco obdobného říkávala vaše babička či maminka. A já jim musím dát za pravdu. Ačkoliv většina z nás v dětství brokolici přímo nesnášela a pro mnohé je úhlavním nepřítelem dodnes, je bohatá na Vitamin K. Ten kromě pozitivním účinkům na naši paměť pomáhá především mineralizovat kosti a je prevencí proti osteoporóze.

Zdroj: healthline.com, nccih.nih.gov, Náhledová fotografie: Kaboompics .com z Pexels