Obyčejné a tak účinné: Co se stane s vaším tělem, když budete pít každé ráno vlažnou vodu s citronem?

Možná byste neřekli, jak blahodárné je pro zdraví hydratovat organismu hned po probuzení. Pití vlažné vody (minimálně 2 dcl) na lačný žaludek je nejjednodušší způsob, kterým odplavíte z těla škodliviny nahromaděné za celou noc. Zároveň nastartujete mozek a dostanete tělo do provozního režimu. A co teprve, když si do vody přidáte ještě čerstvou citronovou šťávu! To je koktejl pro vitalitu jako vyšitý. Zjistěte, proč byste tento nápoj neměli opomíjet a jaké benefity vám jeho pravidelné pití přinese.

Detoxikace

Máte oslabená játra nebo jen chcete udělat něco pro jejich kondici? Vlažná voda s citronem se osvědčila jako nejlepší prostředek pro detoxikaci a podporu činnosti jater.

Přísun energie

Ptáte se, jakou roli hraje v případě citronového nápoje teplota vody? Možná vás to překvapí, ale zásadní. Informace, že by měla být minimálně vlažná, není nepodložený výmysl. Vlažnou či teplou vodu nemusí tělo ohřívat na svou provozní teplotu. Tím šetří energii, lépe rozproudí krev a dodá vám dostatečnou sílu pro start do nového dne. Citronová složka vás zároveň příjemně osvěží.

Vitamin C

Díky citronové vodě dodáte tělu potřebný vitamin C, který působí jako přírodní antioxidant. To znamená, že neutralizuje tzv. volné radikály, zabraňuje jim napadat zdravé buňky a poškozovat je. Pomáhá tak posilovat imunitní systém a bojovat proti nachlazení.

Močopudné účinky

Voda s citronem funguje skvěle jako diuretikum, což znamená, že zvyšuje tvorbu a vylučování moči. Díky tomu se z těla rychleji odplaví škodlivé látky. Pokud trpíte na časté infekce močových cest, představuje citronová voda jak skvělou prevenci, tak zdatného pomocníka, pokud vás zánět dostihne.

Lepší trávení

Trápí vás pocit plnosti, pálení žáhy nebo jícnový reflux? I tyto potíže může vyřešit vlažná voda s citronovou šťávou. Stimuluje totiž tvorbu žaludečních šťáv, tím přispívá k rychlejšímu trávení a pomáhá se zmiňovanými problémy.

Foto od Freepik

Zásadotvornost

Bojujete s překyseleným organismem? Zapomeňte na všemožné doplňky stravy, jejichž účinek často vůbec neodpovídá ceně, a sáhněte po citronovém nápoji. Ten v trávicím traktu působí zásadotvorně a jednoznačně pomáhá proti překyselení organismu.

Absorbování železa

V neposlední řadě citronová vody výrazně zvyšuje schopnost organismu vstřebávat důležitý minerál a tím je železo. Už jen proto na ni při péči o svoje tělo a zdraví nezapomínejte.

Zdroj: Jarmila Mandžuková. Léčivá síla vody 1. vydání. Praha: Fortuna Libri, 2019. 200 s. ISBN: 978-80-7546-227-5, Náhledový obrázek: Freepik