Co se doopravdy stane s vaším tělem, pokud dlouhodobě přestanete mít sex?

Sex s sebou nese spoustu výhod, které mohou podpořit naše zdraví. Podpoří funkci srdce, pomáhá proti bolestivé menstruaci a zmírňuje příznaky všudypřítomných úzkostí. Věděli jste, že to funguje i naopak? Bez sexu skutečně můžete mít vyšší náchylnost k depresím, úzkostem a celkově zvýšenému stresu, je toho však bohužel víc.

Pokud jste přestali provozovat sex nedobrovolně, pak se vás tento článek týká. Jestli je to však vaše svobodné rozhodnutí, nemusí se vás tyto potíže dotýkat.

Vyšší riziko bolestí a zánětů

Ačkoli se bolest hlavy často používá jako účinná výmluva, když nemáte chuť na sex, tak vám skutečně proti těmto bolestem může pomoci. To samé platí u menstruačních křečí a bolestí svalů. Pokud sex nemáte, můžete být více náchylní k těmto bolestem.

Zvýšení krevního tlaku a míry stresu

Pokud nemáte sex a nevěnujete se ani žádnému cvičení, pak vás může potrápit vyšší tlak, horší nálady a úzkosti. Pro tělo je cvičení důležité a sex je fyzická aktivita, která jej může nahradit. Měli byste tedy provozovat alespoň jednu z těchto činností, abyste se cítili co nejlépe.

Foto: Unsplash

Spontánní úroveň vzrušení může klesnout

Pokud dlouhodobě nemáte sex, může se stát, že pak budete mít potíže se vzrušením, až na něj přijde. Může se stát, že po něm časem přestanete zcela toužit. To vám možná teď může být jedno, až si najdete partnera či partnerku, tak může nastat velký problém.

Riskujete zhoršení spánku

Sex pomáhá uvolňovat hormony, které podporují usínání a kvalitu spánku. Další hormony zase mají na starost to, že se v noci neprobouzíte a nerušeně spíte po celou noc.

Pánevní dno nezůstává ve formě

Absence sexu může a nemusí ovlivnit pevnost pánevního dna, což může mít za následek ztrátu intenzity orgasmů. Pokud se o něj pokusíte, může se vám zdát slabší, protože pulzování pánevního dna je zdrojem těchto příjemných pocitů.

Zdroj: wellandgood.com, Náhledový obrázek: Gettyimages