Mýtus č. 1 o koronaviru: Česnek jako lék. Proč vás neuzdraví

Už jsme si zvykli, že lidé šíří spoustu „zaručených informací“ o tom, jak vyléčit koronavirus. Mezi mnoha zprávami se objevila také ta, že vám může pomoci česnek. Jak to tedy je?

Pozor na zázračné léky

Za rok, kdy se celý svět potýká s epidemií viru, o kterém stále není mnoho informací, se již vyrojila celá řada návodů a tipů, jak virus rychle a efektivně porazit. A v tom je právě ta potíž – pokud by již existoval lék, který virus porazí, pandemie už by byla za námi a naše životy by se vrátily do zajetých kolejí.

Všeho s mírou

Dejte si proto pozor a zapněte kritické myšlení vždy, když se někde objeví až příliš zázračná informace. Ve většině se totiž jedná o nepodložené mýty. Rozhodně se nedoporučuje se na základě nepodložených informací, které kolují na internetu, měnit svůj zaběhlý život.

Co už lidé vyzkoušeli

Během dlouhých měsíců, kdy se celosvětová populace s virem potýká, již bylo vyzkoušeno snad vše. Internetem dokonce kolovaly loni na jaře výzvy, že bychom měli pít vodu určité teploty, která dokáže vir porazit. Kéž by to tak bylo. Rádi bychom také věřili tomu, že nám bude stačit se zásobit dostatkem vitamínu C a k tomu si jednou za dva dny dopřát ještě déčko. Bohužel ani to nestačí.

Stružek česneku lze upravit do mnoha podob. Foto: shutterstock.com

Jak je to tedy s česnekem?

Allium sativum je skutečně mocná rostlina a od nepaměti patří mezi to nejcennější, co si v kuchyni můžeme dopřát. Díky vysokému obsahu prospěšných látek, jako je vápník, měď, fosfor, železo, vitamíny skupiny B a C, nebo třeba selen, se zasazuje o skvělé účinky na naše zdraví.

Koronavirus pomocí česneku nevyléčíte

I přes přirozené antivirové účinky česneku se ale nedá říci, že by tato rostlina pomáhala v boji s koronavirem. Jistě je její konzumace dobrou prevencí kardiovaskulárních onemocnění, posílíte tak i svůj imunitní systém. Ovšem neexistují žádné prokazatelné účinky, že by česnek dokázal pomoci v boji s pandemií.

Snad se brzy nalezne řešení celé situace a naše životy se opět vrátí k normálu.

Zdroj: urbanagnews.com. Náhledový obrázek: shutterstock.com (úprava redakce)