Pleťové masky z ovoce: Zdraví za pár kaček

Dopřejte vaší pleti jarní vzpruhu a naučte se používat přírodní pleťové masky. Proč utrácet peníze za to, co máme doma ve spižírně. Máme tipy pro suchou i mastnou pokožku. Víte, jaké ovoce nejvíce prospěje zralé pleti?

Jablko dodá pleti živiny

Přejete si mít líčka jako dvě jablíčka? Není nic jednoduššího, než si jednou týdně dopřát masku právě z našeho tradičního lokálního ovoce. Oceníte příliv vitamínů A, B a C. Obsažený v jablku vám pomůže pleť vypnout. Extra bonus je, že se díky živinám z jablka dostane vaší pleti skvělé hydratace. Stačí si nastrouhat jablko najemno a nanést je na pleť. Po čtvrt hodině masku opláchněte vlažnou vodou.

Hroznové víno pro suchou pokožku

Máte potíže se suchou pletí a pociťujete příchod prvních vrásek? Nenechte nic náhodě a dopřejte si péči, kterou si zasloužíte. Nemusíte přitom běhat do lékárny, s pletí vám pomohou obyčejné hrozny. Rozmačkejte několik kuliček a jejich šťávu si naneste na obličej. Po čtvrt hodině masku opláchněte vlažnou vodou a opakujte tento postup dvakrát týdně. Pleť bude vypnutá a hydratovaná.

Hrozny z vinohradu vám pomohou nejen k dobré náladě, ale také ke krásné pleti. 
Fotka od Alexandr Ivanov z Pixabay.
Hrozny z vinohradu vám pomohou nejen k dobré náladě, ale také ke krásné pleti.
Fotka od Alexandr Ivanov z Pixabay.

Citrón pleť odmastí

Trápí vás mastná pokožka, která má sklony k tvorbě černých teček a ucpaných pórů? Dopřejte si pravidelnou masku z citrónové šťávy. Zásobíte tak svou pleť nejen vitamínem C, který je významný antioxidant a působí protizánětlivě, ale dopřejte si také užitečnou péči v podobě přirozeně stahujících a bělicích účinků, které citrón má. Stačí si pár kapek šťávy z tohoto ovoce nanést na kosmetický tampónek a potřít jimi obličej. Po čtvrt hodině vše opláchněte vlažnou vodou.

Pokud hledáte tip pro zralou pokožku, vsaďte na ananas. Ten se postará o redukci vrásek a o vypnutí vaší pleti.

Zdroj: www.theindianspot.com. Náhledový obrázek: Gettyimages