Směs medu a skořice: Rychlý přírodní lék, který snižuje vysoký cholesterol

Mnoho přírodních a bylinných přípravků může pomoci snížit hladinu cholesterolu. Má kombinace medu a skořice také tento potenciál? Jaké je správné dávkování?

Výzkumy prokazují přínos těchto potravin

Bylo potvrzeno, že jak med, tak i skořice mají vlastnosti, které účinně pomáhají snižovat hladinu cholesterolu. K těmto závěrům došlo lékařské centrum University of Pittsburgh. Zdá se, že med má také díky vysokému obsahu přirozeného cukru antimikrobiální vlastnosti. Pomáhá předcházet infekcím, nebo je dokáže pomoci léčit.

Rychlá léčba LDL Cholesterolu i krevního cukru

Z výzkumu univerzity v Pittsburgu vyplývá, že med a skořice snižují vysokou hladinu cholesterolu. Užívání medu zlepšilo hladiny cholesterolu v krvi a pomohlo regulovat hladinu cukru v krvi u diabetiků s vysokým cholesterolem, jak vyplývá z příspěvku „Journal of Medicinal Foods“ z roku 2004.

„Abyste dokázali snížit hladinu cholesterolu, doporučuje se užívat 1/2 až 3/4 čajové lžičky skořicového prášku denně. Nahradit prášek můžete například 1/2 čajovou lžičkou tinktury skořicového oleje, kterou budete užívat třikrát denně,“ zmiňují zástupci Uversity of Michigan.

V případě konzumace samotné směsi, rozmíchejte 2 polévkové lžíce medu a 3 čajové lžičky skořice s 2dcl horské vody. Podle průzkumů dokáže tato směs snížit hladinu LDL (španého) cholesterolu během dvou hodin až o 10%.

Skořice jako zdroj zdraví

Kromě pomoci se snížením hladiny cholesterolu obsahuje skořice ve svém oleji terpenoidy, které mají podle všeho fungicidní, antibakteriální, antialergické a inzulín stimulující funkce, jak uvádí University of Michigan. Přínos této potraviny je tak mnohem komplexnější, než jsme se původně domnívali.

Skořice má příznivé účinky na naše zdraví.
Fotka od Daria-Yakovleva z Pixabay.

Med a jeho přínosy

Med dokonce dokáže pomoci stimulovat hojení ran, bojuje s periodontálními chorobami nebo záněty dásní, reguluje hladinu cukru v krvi a má mírně projímavé účinky. Bývá často označován za jednu z důležitých superpotravin, bez které by se náš jídelníček neměl obejít. I ten sám o sobě dokáže zabraňovat zvyšování cholesterolu, pokud je konzumován pravidelně.

Zdroj: www.healthfully.com. Náhledový obrázek: Gettyimages