Tajemství krásy Japonek

V dnešní uspěchané a náročné době jsou ženy každou chvíli bombardovány slogany z reklamních spotů v televizi, jak vypadat krásnější, štíhlejší a zdravější. Nejlépe přes noc. Má to ale háček, musíte si koupit propagovaný produkt s obsahem složek, o kterých jste nikdy předtím neslyšely. Pak se stane zázrak, vy budete konečně šťastné a pan Dokonalý zaklepe na vaše dveře. Zázraky se sice dějí, ale tenhle nezní dvakrát pravděpodobně.

Možná jste si, dámy, stihly všimnout, že ženy asijských národů si udržují čistou, jemnou a vypnutou pleť do pokročilého věku. Japonky jsou v oblasti péče o pleť skutečnými mistryněmi. Jaká jsou tedy jejich tajemství?

Jezte vyváženě

Ano, žádný tip na zázračný krém tu nenajdete a opakování je matka moudrosti. Jste to, co jíte. Zaměřte se tedy na svůj jídelníček, pokuste se eliminovat průmyslově zpracované potraviny a navyšte příjem čerstvých surovin. Japonské pokrmy obvykle obsahují velké množství zeleniny, rýži a tučné ryby bohaté na omega 3 mastné kyseliny, které v našem organismu působí protizánětlivě.

Zelený čaj

Jistě víte, že pokud je řeč o japonském zeleném čaji, myslí se tím čaj matcha. Matcha je věhlasně známou superpotravinou. Kromě vysokého obsahu katechinů, které disponují mnoha zdravotními benefity, v něm najdeme i velkou koncentraci taninů. Prášek ze zeleného čaje působí blahodárně na kůži poškozenou UV zářením, napomáhá potlačovat zánětlivé procesy (zejména u aknózní pleti) a sjednocuje její tón.

Olej tsubaki

Po našem čajovníkový olej neboli olej z kamélie olejné. Pozor! Nejedná se o tea tree, který působí antisepticky a pleť může vysušovat. Čajovníkový olej je naopak velmi hydratační, jelikož obsahuje omega 9 mastné kyseliny a přírodní skvalen. Díky svým regeneračním účinkům je možné jej používat jak na pleť, tak i na vlasy.

Japonky zastávají princip mienai oshare. Slyšely jste někdy o vnitřní kráse? Tak přesně o tom to je. Japonské ženy věří, že opravdová krása spočívá uvnitř. Krása totiž nemusí být fyzicky viditelná pro to, aby mohla být oceněna. Skutečná krása odráží vaši odvahu a sebevědomí, které si žádným zázračným přípravkem nekoupíte. Úsměvu a energie, která z vás vyzařuje, když jste šťastné, si všimnou všichni kolem vás!

Zdroj: savvytokyo.com / Náhledová fotografie: freepik