Proč lidé podvádějí? Vědci zjistili, kdo podvádí nejvíce

Ačkoli je každý vztah jedinečný, vědci z University of Queensland zkoumali, proč jsou lidé nevěrní. Zjistili, že existují určité faktory, které naznačují, že člověk pravděpodobně podvádí.

Impulzivní chování

Podle zjištění zveřejněných v British Journal of Psychology mohou lidé, kteří jsou impulzivní, podvádět jednoduše proto, že se nezastaví a nezamyslí. Místo toho jednají podle svých okamžitých emocí a myšlenek.

S jídlem roste chuť

Navíc ti, kteří měli v minulosti více sexuálních partnerů, mají sklon být nevěrní a hledat jiné partnery, protože podle výzkumníků si v této oblasti vytvořili určité „dovednosti“.

„Účastníci, kteří prožili sexuální zážitek s větším počtem partnerů, také uváděli častější nezávazný sex a sklon k extradyadickému líbání, tedy k líbání s lidmi, ke kterým nemají žádný předchozí citový vztah,“ napsali autoři studie.

Manželka našla textovky od milenky… GettyImages

Překvapení se nekoná

Není překvapením, že hlavními důvody podvádění jsou pocity odloučení od partnera a nízká spokojenost ve vztahu. Vědci také zjistili, že délka a hloubka závazku vztahů mají minimální dopad na věrnost.

Kromě problémů vyplývajících ze spokojenosti a slučitelnosti vztahů studie také zjistila, že u mužů je větší pravděpodobnost sexu, pokud budou podvádět, zatímco u mužů i žen bude stejně pravděpodobné, že budou podvádět pouze polibky.

Všechno zlé je k něčemu dobré

Naštěstí, pokud jste byli podvedeni, může to být prospěšné – protože předchozí průzkum účinků rozchodů zjistil, že ženy, které jsou podváděny, nakonec vyrůstají ze zkušeností a v budoucnu se naučí volit lepší partnery.

Souhlasíte se závěry vědecké studie?

Zdroj: independent.co.uk. Náhledová fotografie: gettyimages