Šetříme čas i plyn: Vařte i předvařte si brambory v mikrovlnce. Rychlá příprava i pro další úpravy

Pokud se vám nedostává času, mikrovlnná trouba je skvělý způsob, jak rychle uvařit brambory. Velmi nápomocné je také použít mikrovlnku jako rychlou metodu pro přípravu pečených brambor v troubě. Jak?

Před pečením vařte brambory 5 až 6 minut v mikrovlnné troubě na vysoký výkon, zkrátíte si tak dobu pečení v troubě na polovinu.

Rychlé předvaření pro další úpravy

Mikrovlnka je také skvělá na předvaření brambor před jejich finálním dokončením pomocí jiné metody: před smažením hranolek či opékáním brambor na pánvi či k přípravě bramborové kaše. Brambory nakrájejte, vložte je do misky vhodné do mikrovlnné trouby se lžící vody a misku částečně zakryjte. Dejte na 3 minuty do mikrovlnky, aby brambory změkly.

V závislosti na pokrmu lze v mikrovlnné troubě vařit jakýkoliv druh brambor. Pokud vaříte celé brambory, nezapomeňte do nich vidličkou propíchnout několik otvorů. To umožňuje, aby při vaření mohla unikat pára z brambor, což zabraňuje jejich „výbuchu“ po celém interiéru trouby (je to vzácné, ale stává se to).

Mikrovlnná trouba je pomocníkem více, než si myslíte. Jen ji začít naplno používat. Fotka od fabrikasimf z Freepik

Jak vařit brambory v mikrovlnné troubě

Suroviny

1 kg (červených) brambor, nakrájené na dvoucentimetrové klínky

1/4 šálku rozpuštěného másla

Koření a bylinky (nejlépe sušený česnek a petržel)

Příprava

Dejte brambory do dvoulitrové nádoby vhodné do mikrovlnné trouby. Nalijte na brambory rozpuštěné máslo a přidejte koření, vše promíchejte, aby se rovnoměrně obalily. Vařte nezakryté na vysoký výkon podle typu vaší mikrovlnné trouby po dobu 8 až 10 minut dokud brambory nezměknou. Po prvních pěti minutách promíchejte, aby se provařily rovnoměrně.

Zdroj: www.tasteofhome.com. Náhledová fotografie: Mateusz Feliksik z Pexels