Skořice: Naučte se ji snadno pěstovat doma i na zahradě

Ti, kteří mají v zahradničení alespoň základy, si budou moci doma vypěstovat skořici. Zjistěte, jak si toho zdravé koření můžete vypěstovat přímo doma. Budete ho mít díky tomu k dispozici pro vaše vaření, ale také dezerty. Děti budou navíc zaručeně nadšené, když jim budete moci udělat kaši s domácí skořicí, protože to bude chutnat jednoduše jinak a lépe. Kromě chutného koření je ovšem skořice prospěšná i pro zdraví.

1) Jak můžete pěstovat skořici doma?

Díky prokázaným výhodám této lahodné hnědé kůry byste ji měli doma mít neustále. A její pěstování je jednodušší, než si myslíte. Nejprve si vyberte správné místo, protože na něj musí alespoň 12 hodin denně svítit slunce. Zároveň se jí daří nejlépe, když je v pěstované oblasti alespoň 20 stupňů. Zvolit můžete také zakrytý světlý balkon, na kerý svítí slunce. Použijte suchou půdu ze specializovaného obchodu. A samozřejmě si musíte pořídit semínka skořice. Na výsledek si ale budete muset počkat, a to rok až dva.

Fotka od Markus Spiske z Pexels

2) Pěstování na zahradě

Semínka nejdřív zasaďte do malých nádob a pak je dejte do země. Zalévejte dvakrát denně. Po čtyřech měsících uvidíte klíčit malé rostliny. Poté je zasaďte do velkého květináče nebo na záhon tak, aby každé semeno bylo 15 centimetrů od druhého. Po sběru skořice ji nechte 5 dní schnout, než ji rozdrtíte. Poté bude připravena k použití.

Proč byste měli skořici pěstovat?

Skořice je velmi výživné koření plné důležitých látek. Obsahuje třísloviny, vápník, železo, mangan a další složky. Je také velkým zdrojem antioxidantů, které jsou ideální pro boj s volnými radikály odpovědnými za výskyt chorob a předčasné stárnutí buněk. Kromě toho, že je lahodná, je skořice také dobrá pro ty, kteří mají cukrovku. Snižuje totiž přítomnost glukózy v krvi.

Dalším argumentem pro její častou konzumaci je fakt, že chrání srdce a kardiovaskulární systém. Podle studií má schopnost snížit hladinu špatného cholesterolu, který se nazývá LDL a triglyceridy, zejména u lidí s diabetem typu 2. Tato malá hnědá kůra navíc pomáhá snižovat krevní tlak. Po všech stránkách je pro vaše tělo důležitá a prospěšná, proto by ji každý z nás měl začlenit do jídelníčku.

Zdroj: www.santeplusmag.com, Náhledový obrázek: LobodaPhoto z Gettyimages