Sylvester Stallone řekl pravdu o Arnoldu Schwarzeneggerovi, na kterou jsme čekali 40 let

Sylvester Stallone je jedním z hostů dokumentárního filmu Arnold společnosti Netflix, který zachycuje život legendárního kulturisty, herce a politika. Stallone v něm chválí Arnieho jako jednoho z prvních herců, kteří se zasloužili o změny v Hollywoodu ve snaze natáčet akční filmy s větší fyzickou zátěží.

„Osmdesátá léta byla velmi zajímavá, protože neexistoval žádný absolutní ‚akční hrdina‘. Akce byla většinou o autech a automobilových honičkách, jako ve filmech Bullitt nebo Francouzská spojka. Byly to filmy s intelektem, zaměřené na dialogy.

Abyste vyprávěli příběh, spoléhali jste na své tělo, řekl Stallone Schwarzeneggerovi. Dialogy nebyly tak podstatné. Pořád jsem dostával na zadek a byl jsem zraněný, zatímco Arnold se při natáčení akčních filmů téměř nikdy nezranil. Říkával jsem mu: „Arnolde, mohl bys bojovat s drakem a vrátil by ses s leukoplastí.“ Arnold na to měl tělo a měl na to sílu. Byl vynikající akční hvězdou.“

Schwarzennegger mu to okamžitě oplatil, že nebýt jeho a jeho akčních filmů, nikdy by neměl takovou motivaci posouvat laťku výš a nevzniklo by tolik kultovních akčních projektů. Stallone loni prozradil, že se s Arniem vášnivě nenávidí a v minulém století spolu nemohli být příliš dlouho v jedné místnosti.

zdroj: refresher.sk, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/maybemaybemaybe