Tipy na dovolenou na konci léta: Užijte si evropské Maledivy nebo jiné levné lokality

Letošní léto je jako na houpačce. Horké dny rychle střídají chladnější, což žádného milovníka stálého teplého počasí nepotěší.

Turecko

Kromě stabilního počasí a vyhlášených specialit nabízí Turecko nádherné starověké, osmanské, byzantské a seldžucké památky. Dopřejte si dovolenou se vším všudy od 11 489 kč se zpáteční letenkou! Skvělou zprávou je, že za příjemným počasím a čistým mořem můžete cestovat i během září. Nejnavštěvovanějšími destinacemi v Turecku jsou Alanya, Kemer, Fethiye, Oludeniz, Gemile nebo Izmir a Iztuzu.

Záhřeb

Pokud patříte mezi milovníky historie, kultury a dobrého jídla, mohlo by vás lákat hlavní město Chorvatska. Zpáteční letenky do Záhřebu v létě stojí od 1465 kč. Po téměř dvou hodin letu z Prahy na vás čeká slavná záhřebská katedrála, lanová dráha, kostel svatého Marka, nádherná botanická zahrada a mnoho pěkných uliček.

Albánie

Už dávno to není země pašeráků. Pro své nádherné pláže s jemným pískem a průzračným mořem je Albánie mnohými nazývána Maledivami Evropy. Letoviska nabízejí perfektní služby a nové resorty v zemi rostou jako houby po dešti. Kam tedy vyrazit?

Zkuste například letovisko Durrës. Ubytování přímo na pláži s programem all inclusive a zpáteční letenkou pro dvě osoby seženete od 21 600 kč.

zdroj: Dnes24.sk, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/Jason Rogers –  Creative Commons Attribution 2.0 Generic, Durrës, Albánie