Víte, co se stane, když budete jíst česnek na lačný žaludek? Budete se divit

Málokdo by si dokázal představit, že by na lačný žaludek jedl česnek. Zatímco většina Čechů vnímá česnek jako skvělou ingredienci pro zvýraznění chuti jídla, ve světě je česnek známý jako silný přírodní lék, který si může vypěstovat každý.

Jedná se nejen o skvělý doplněk stravy, ale rovněž o účinnou zbraň při léčbě celé škály nemocí.

Pokud byste chtěli využít plný potenciál jeho léčivých schopností, je vhodné ho konzumovat vždy ráno na lačný žaludek. Při tomto užívání se zvýší jeho účinek a česnek bude v těle působit jako velmi silné a efektivní antibiotikum. Důvodem, proč ho jíst na lačno, je také fakt, že jsou bakterie v těle plně vystaveny jeho účinku a nemají možnost se mu bránit.

Jakých potíží umí česnek zbavit?

Ve světě medicíny je česnek známý již dlouho a není divu, že se doporučuje užívat při celé škále nemocí. Česnek umí účinně zmírnit příznaky hypertenze. Vhodný je i pro lidi s kardiovaskulárními problémy, pozitivně působí na krevní oběh, zabraňuje výskytu srdečních problémů, stimuluje správnou činnost jater a v neposlední řadě působí pozitivně i na močový měchýř.

Česnek se hojně využívá i při problémech se zažíváním, účinně potlačuje průjem, stimuluje celý trávicí trakt a pomáhá přirozeně navodit chuť k jídlu. Při konzumaci na lačno je vhodný i pro léčbu poruch nervového systému.

Pro koho je česnek vhodný

Česnek má nesporné výhody pro celé tělo, ale ještě než se pustíte do jeho hojné konzumace, měli byste se ujistit, jestli je pro vás opravdu vhodné ho pravidelně užívat. Pokud jste na česnek alergičtí, neměli byste ho konzumovat v syrové podobě. Na trhu je mnoho alternativních doplňků stravy, které lze využívat jako náhradu. Pokud si nejste alergií jistí, zkonzumujte menší množství česneku a pozorujte, jestli na něj tělo nějak reaguje. Pokud zaznamenáte kožní reakci, zvýšenou teplotu těla nebo mírnou bolest hlavy, neměli byste syrový česnek užívat. Česnek má například nežádoucí účinky pro lidi, kteří používají léky na HIV. To je důvod, proč byste měli být opatrní a proč byste měli sledovat veškeré tělesné reakce.

zdroj: brainfeeding.com, healthyfoodhouse.com, healthandlovepage.com, Titulní obrázek: Pixabay/Gadini